Ruszył nabór wniosków w II edycji programu Fajne Granty

14-09-2018, 22:47

Inicjatywa skierowana jest do organizacji pozarządowych oraz aktywistów i służy popularyzacji wykorzystywania nowych technologii w edukacji. W tym roku uczestnicy mogą zgłaszać pomysły na wykorzystanie techniki druku 3D. Wnioski należy przesyłać do 8 października.

Fajne Granty T‑Mobile 2018 to program skierowany do pasjonatów, którzy pragną popularyzować wykorzystywanie nowych technologii w edukacji. Udział w konkursie mogą wziąć szkoły i przedszkola, również niepubliczne, organizacje pozarządowe, biblioteki i ośrodki kultury. Warunkiem udziału w programie jest zgłoszenie projektu, zakładającego wykorzystanie projektowania i druku 3D w edukacji.

Komisja Grantowa, składająca się z ekspertów i aktywistów, działających w obszarze nowych technologii, wyłoni spośród nadesłanych zgłoszeń dwunastu finalistów, którzy otrzymają drukarki 3D wraz z kompletem niezbędnych akcesoriów. Ponadto grupa projektowa, której realizacja zostanie najwyżej oceniona, otrzyma dodatkowe wyróżnienie – zaproszenie na warsztaty z projektowania metodą - design thinking.

Wnioski należy przesyłać do dnia 8 października. Harmonogram, regulamin konkursu oraz przydatne informacje dla grantobiorców znajdują się na tej stronie.

Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje Fundacja CoderDojo, której celem jest upowszechnianie dostępu do nowych technologii wśród dzieci i młodzieży. Fundacja organizuje, między innymi, spotkania dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi ninja, pod nadzorem mentorów uczą się kodować, zajmują się grafiką komputerową, czy projektują w 3D. Obecnie darmowe, działające na otwartych zasadach, kluby kodowania działają w 22 miejscach, w całej Polsce.

Źródło: T-Mobile


Następny artykuł » zamknij

Fenomen Dojrzałego Gracza

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930