Rusza polska publiczna chmura obliczeniowa

01-09-2011, 15:10

Wraz z pojawieniem się na rynku e24cloud odbiorcy będą mogli korzystać z możliwości przetwarzania i przechowywania danych w modelu cloud computing. Nowa chmura ma gwarantować obniżenie kosztów dzięki systemowi płatności pay-as-you-go, skalowalność i nielimitowany transfer danych do każdego serwera.

Sonda
Czy chmura obliczeniowa może przydać się w Twojej firmie?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Chmura obliczeniowa e24cloud dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o rozwiązanie IaaS (Infrastructure as a Service). Jej użytkownicy nie muszą kupować sprzętu serwerowego i sieciowego. Klienci chmury nie potrzebują także samodzielnie dbać o bezpieczeństwo i dostępność danych.

- e24cloud jest odpowiednim rozwiązaniem dla systemów wymagających jednocześnie wysokiej dostępności oraz skalowalności - mówi Michał Grzybkowski, prezes firmy Beyond.pl, która jest właścicielem marki e24cloud. - Dlatego też, doskonale nadaje się do serwisów WWW, systemów e-commerce, małych środowisk produkcyjnych i innych wymagających rozwiązań webowych.

Dzięki podejściu pay-as-you-go chmura obliczeniowa może być korzystniejszym cenowo rozwiązaniem niż serwer dedykowany czy nawet wydajny hosting – użytkownicy płacą za moc obliczeniową, którą wykorzystują. Dlatego też mają możliwość wynajęcia np. 32-procesorowego serwera jedynie na godzinę.

>> Czytaj też: Chmurowe usługi Amazona po raz kolejny zawiodły

Takie rozwiązanie gwarantuje korzyści szczególnie firmom z sektora MŚP. Jest także odpowiednią propozycją dla startupów, które nie mogą pozwolić sobie na inwestycję w drogie zaplecze serwerowe. Publiczna chmura obliczeniowa może być wykorzystywana do tworzenia i wdrażania serwisów WWW, platform e-commerce czy środowisk programistycznych. Serwer w chmurze nadaje się także do zaawansowanej obróbki multimediów.

Udostępnienie publicznej chmury internautom poprzedzą kilkutygodniowe otwarte testy. Rejestracja dostępna jest na stronie: www.e24cloud.com. Dodatkowe informacje będzie można znaleźć na blogu: blog.e24cloud.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031