Rozstrzygnięto konkurs na scenariusz Serialu w Sieci

02-05-2011, 11:51

Wkrótce ruszają przygotowania do produkcji pierwszego odcinka serialu, który będą współtworzyli internauci.

Do końca marca można było zgłaszać swoje propozycje prac, które miały szanse być zrealizowane w projekcie Serial w Sieci.

>>Czytaj także: Grupowe wideorozmowy od Fringa dla iPhone'a i Androida

Sonda
Będziesz wpływał na losy bohaterów Serialu w Sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Teraz wiemy już, że w konkursie na scenariusz wygrała "Drużyna Audio-Video" Jakuba Smorawskiego, która przygotowała projekt dotyczący "podstarzałych filmowców i ich wiecznie młodych marzeń". Serial ma się składać z dziesięciu odcinków i być przekornym spojrzeniem na świat filmu i nowych mediów.

Najlepszy scenariusz wybrali internauci i jak podkreśla laureat, zacięta rywalizacja do samego końca i nie była korzystna dla jego zdrowia. Możliwość współtworzenia serialu to niesamowita nagroda. Nie ma nic przyjemniejszego od obserwowania, jak grupa specjalistów bierze „coś”, co wyszło z twojej głowy i nadaje temu formę - przyznaje zwycięzca.

Chcemy, żeby zwycięzca został pełnoprawnym członkiem redakcji scenariuszowej. Dzięki temu będzie miał wpływ na dalszy rozwój napisanej przez siebie historii, a to ma znaczenie dla każdego twórcy - mówi Paweł Hersztowski, koordynator Serialu w Sieci.

Produkcją zajmie się firma Kiwi - Platforma Multimedialna, natomiast wśród ekipy, która będzie współtworzyła serial, znajdą się między innymi scenarzysta i reżyser Paweł Maślona, operator Patryk Jordanowicz i reżyser Arkadiusz Biedrzycki.

Za zwycięstwo w konkursie "Drużyna Audio-Video" zgarnęła m.in. 10 tys. złotych i zaproszenie do współtworzenia Serialu w Sieci. Ma to być pierwszy w Polsce serial interaktywny, a widzowie oprócz wpływania na los bohaterów będą mogli również brać udział w związanych z nim konkursach.

>>Czytaj także: Wyciekła nowa aplikacja do obsługi muzyki w Androidzie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy