Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rozstrzygnięcie konkursu na przeróbkę obrazu Dama z łasiczką

14-10-2014, 18:35

Leonardo byłby z Was dumny! Wybór był naprawdę trudny, a głosy w redakcji bardzo rozbieżne. Ostatecznie wyróżniliśmy 9 prac, które otrzymają nagrody.

Leonardo byłby z Was dumny!

Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni odzewem w konkursie i zgadzamy się z głosami komentujących Czytelników, że praktycznie wszystkie nadesłane dzieła były niesamowite - widać w nich nie tylko wkład intelektualny, ale i warsztatowy, a na pewno czasowy - i w związku z tym wszyscy uczestnicy zasługują na nagrodę. Niestety, życie to nie bajka i nie dysponujemy aż tyloma nagrodami, choć nie o nagrody w tym konkursie tak naprawdę chodziło :)

Przypomnijmy, że konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o prawie autorskim wśród polskich użytkowników internetu. Chcemy, abyście wiedzieli, że autorskie prawa majątkowe do dzieł wygasają według polskiego prawa autorskiego po siedemdziesięciu latach od śmierci twórcy lub ostatniego ze współtwórców. Co więcej, niektórych dzieł autorskie prawo majątkowe nigdy nie obejmowało, ponieważ w czasie gdy powstały, takiego prawa jeszcze nie ustanowiono, jak choćby w przypadku "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci. Takie dzieła są dziedzictwem kulturowym ludzkości, które powinno być dostępne dla każdego do oglądania, remiksowania, wykorzystywania na różne sposoby. I żadna instytucja nie powinna ludziom tego prawa ograniczać.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu oraz dziękujemy Czytelnikom za liczny odzew i aktywne głosowanie!

Do rzeczy jednak.

Największą liczbę głosów Czytelników zdobyła praca "Dama w łańcuchach" Bartosza Kurasa z bardzo jasnym przekazem:

Bartosz Kuras przeróbka damy z łasiczką

Bartosz otrzyma czytnik e-booków Kindle Paperwhite 2 4GB, nagrodę ufundowaną przez firmę iKontekst.pl Tomasz Kalota, która zajmuje się realizacją projektów związanych z produkcją, przetwarzaniem oraz eksploatacją treści cyfrowych w różnych kontekstach. Miedzy innymi wydawaniem publikacji elektronicznych oraz wspieraniem procesów wydawniczych w środowiskach akademickich pod marką eBooki.com.pl.

 

W głosowaniu Redakcji najwięcej głosów padło na pracę "Dama ugryziona" Radosława Prekurata o bardzo subtelnym podtekście:

Radosław Prekurat przeróbka damy z łasiczką

Radosław Prekurat otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę PIXERS, największy w Polsce sklep z dekoracjami ściennymi, który wydrukuje plakat zwycięzcy na samoprzylepnym PIXERSTicku, który można wielokrotnie przyklejać i odklejać.

 

Drugą nagrodę w głosowaniu Czytelników otrzyma "Dama hipsterka" Karoliny Drozd:

Karolina Drozd dama hipsterka

Karolina otrzyma obraz drukowany na płótnie canvas o wymiarach 70x50 cm, ufundowany przez firmę BOBRAZ.pl.

 

Drugą nagrodę w głosowaniu Redakcji zdobyła praca z interesującym przekazem - "Dama z zakupami" Krystiana Borkowskiego:

Dama z zakupami Krystian Borkowski

Krystian otrzyma od nas jedną z zaledwie kilku dostępnych na rynku gier planszowych "Wygraj Internety", opracowaną przez Grupę AdWeb na potrzeby akcji charytatywnej. Ta gra ma pewną wartość sentymentalną dla nas, gdyż DI jest jej elementem :)

 

Specjalne wyróżnienie oraz nagrodę w postaci książki Efekt Tygrysa - puść swoją osobistą markę w ruch Macieja Dutko przyznaliśmy unikalnej pracy Marcina Wilkowskiego, którzy przygotował pracę audio - mix z wykorzystaniem dźwięków generowanych przez plik PNG z wizerunkiem obrazu "Damy z łasiczką":

 

 

Nagrody książkowe otrzymają także

Praca "Dama postnuklearna" Bielebnego:

Dama postnuklearna Bielebny

 

 

Praca "Lady with the Copyright Sticker" Anny Sondej:

 

 

Praca "Dama z kobzą" autorstwa MG:

 

oraz praca "Dama z Traktatem o prawach autorskich" autorstwa BM:

Nagrody zostaną przesłane przez fundatorów oraz redakcję DI, kiedy tylko otrzymamy od zwycięzców dane teleadresowe do wysyłki.

Jeszcze raz dziękujemy za aktywny udział Uczestnikom i Czytelnikom. Do następnego konkursu! :-)

PS. Niektórym pracom sami nadaliśmy nazwy.

Zobacz galerię wszystkich prac, które zakwalifikowały się do konkursu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *