Rozmowy wideo Skype - Facebook już dostępne (wideo)

18-11-2011, 10:48

Użytkownicy Skype'a mogą inicjować wideorozmowy ze znajomymi z Facebooka. Funkcja ta została wprowadzona w nowej wersji beta popularnego komunikatora.

Integrując się z Facebookiem, Skype umożliwił najpierw śledzenie aktualności znajomych z poziomu komunikatora oraz wysyłanie wiadomości błyskawicznych Skype - Facebook, ale bez funkcji wideo. Potem, w lipcu br., Facebook wprowadził do swojego czatu wideorozmowy bazujące na technologii Skype'a.

Teraz pora na kolejny krok. Użytkownicy Skype'a mogą z poziomu komunikatora inicjować połączenie wideo ze znajomymi z Facebooka. Funkcja ta została dodana do Skype 5.4 Beta dla Maka oraz Skype 5.7 Beta dla Windowsa.

Aby skorzystać z funkcji, trzeba posiadać konto Skype'a i konto Facebooka. Po zainstalowaniu nowej wersji komunikatora należy połączyć konta. Potem wystarczy wybrać znajomego i wcisnąć przycisk inicjujący rozmowę wideo. Film pod tekstem prezentuje tę nowość.

Czytaj: Skype przejęty

Można się domyślić, że dalszy rozwój wideorozmów usług Skype'a i Facebooka będzie kierowany na rozmowy grupowe w ramach internetowych społeczności. W ten sposób Facebook będzie tworzył swoją alternatywę dla Spotkań w Google+.

Nowe wersje Skype'a wprowadzają również inne nowości, m.in. usprawnione renderowanie wideo w wersji dla Mac OS X oraz grupowe współdzielenie ekranu, które będzie dostępne dla użytkowników Windowsa korzystających z usługi Skype Premium.

Poniżej film prezentujący wideorozmowy Skype - Facebook.

Czytaj: Morten Lund: To wszystko Twoja wina (wideo)


Następny artykuł » zamknij

Powolny wzrost Google+

Źródło: Skype Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy