Rozmowy wideo i głosowe w Gmail

13-11-2008, 07:59

Komunikator głosowy z funkcją wideo jest teraz dostępny w Gmail - webowej aplikacji pocztowej od Google'a. Aby skorzystać z usługi potrzebna jest kamera internetowa i wtyczka do przeglądarki. Niestety opcja nie jest dostępna dla użytkowników Linuksa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Aby rozpocząć korzystanie z nowych funkcji Gmail, należy otworzyć okienko Czat, kliknąć w Opcje i wybrać Wideo i nie tylko. Gmail przeprowadzi użytkownika przez jednorazowy proces instalacji wtyczki.

Po ponownym zalogowaniu się do swojej skrzynki użytkownik zauważy, że menu Opcje przy każdym kontakcie zmieniło się. Pojawił się przycisk Wideo i nie tylko. Należy kliknąć w ten przycisk i wybrać Rozpocznij połączenie wideo, żeby zobaczyć i usłyszeć swojego rozmówcę.

Nowa funkcja pozwala na rozpoczęcie rozmowy wideo bez opuszczania skrzynki e-mail i otwierania nowego konta. W przypadku braku kamery internetowej można wciąż korzystać z czatu głosowego.

W najbliższych dniach produkt zostanie uruchomiony w blisko 50 językach. Firmy będące użytkownikami płatnej wersji aplikacji Google'a także otrzymają produkt w pakiecie.

Aby obsługiwać najnowszy dodatek do usługi Gmail, komputer musi być wyposażony w system operacyjny Windows XP lub jego nowszą wersję. Aplikacji można używać także na komputerach Mac, opartych o platformę Intel z systemem OS X w wersji 10.4 lub nowszej. Produkt dostępny jest przez wszystkie przeglądarki, które obsługują najnowszą wersję Gmail (Firefox 2.0+, Internet Explorer 7.0, Safari 3.0 i rzecz jasna Google Chrome).

Poniżej film prezentujący nową usługę:


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.