Rosja zamknie AllofMP3 na żądanie USA

29-11-2006, 06:38

Na stronie biura amerykańskiego przedstawiciela ds. handlu został opublikowany dokument, który opisuje kroki jakie ma podjąć rząd Rosji, aby walczyć z piractwem i kradzieżą własności intelektualnej. W dokumencie tym wymienione jest zamknięcie taniego sklepu z muzyką - AllofMP3.com. Władzom Rosji zależy na wstąpieniu do Światowej Organizacji Handlu (WTO) tak więc postanowienia te raczej zostaną spełnione.

We wspomnianym dokumencie, datowanym na 19 listopada, rząd Rosji zobowiązał się do walki z nielegalnym kopiowaniem dysków optycznych, podniesienia kar za piractwo, wzmożenia kontroli granicznych dotyczących piractwa i dopasowanie swoich praw własności intelektualnej do wytycznych WTO.

W dokumencie jest również mowa o stronie AllofMP3.com, która wymieniana jest jako przykład nielegalnie działającej witryny, która powinna zostać zamknięta. Wszystkie zawarte w porozumieniu warunki mają być spełnione do końca bieżącego roku.

Już w zeszłym miesiącu Susan Schwab, przedstawicielka USA ds. handlu, namawiała do zamknięcia AllofMP3.com sugerując, że mogłoby to ułatwić wstąpienie Rosji do WTO. Prezydent Putin złożył wtedy podobno pewne "obiecujące oświadczenia", które teraz chyba zmaterializowały się w postaci porozumienia.

Przedstawiciele AllofMP3 nadal uparcie twierdzą, że ich działalność jest legalna i to nie tylko w świetle prawa rosyjskiego, ale również w świetle prawa amerykańskiego. Ich zdaniem sposób sprzedaży prowadzonej przez AllofMP3.com mieści się w prawnej definicji uczciwego użytkowania (tzw. fair use). Właściciele sklepu podkreślają też, że organizacja RIAA zrzeszająca artystów amerykańskich, nie ma tak szerokiej jurysdykcji, aby decydować o sprzedaży w Rosji.

Co ciekawe, operatorzy AllofMp3.com twierdzą również, że każdy wydawca muzyczny może w każdej chwili poprosić ich o usuniecie wydanych przez siebie nagrań z serwisu. Podobno jak dotąd nikt takiej prośby nie składał.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WTOtag WTOtag fair usetag Światowa Organizacja Handlu
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031