Sony przepuści muzykę przez skórę

29-11-2006, 07:55

Badacze firmy Sony opracowali metodę transmisji sygnału z odtwarzacza do słuchawek bez użycia przewodów, komunikacji radiowej i podczerwieni. Ten nowy sposób komunikacji z słuchawkami może wyeliminować wady poprzednich rozwiązań.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przewody mogą po prostu przeszkadzać. Komunikacja radiowa może się wiązać z zakłóceniami. Podczerwień jest rozwiązaniem wymagającym kontaktu optycznego odtwarzacza z słuchawkami, a wiec jest mało praktyczna.

Badacze Sony proponują więc, aby sygnał był przesyłany przez skórę użytkownika urządzenia, która w tym przypadku będzie pełniła funkcje kondensatora przechowującego mały ładunek elektryczny. Odtwarzacz będzie wysyłał sygnał do przewodzącego prąd elektryczny kawałka materiału (takiego jak opaska na nadgarstek). Słuchawki mogące konwertować przesyłany sygnał elektryczny na dźwiękowy, będą zaopatrzone w powierzchnie przewodzące prąd, odbierające sygnał ze skóry.

Przesyłany sygnał elektryczny będzie miał bardzo małe natężenie, zaledwie kilka mikroapmerów, tak więc użytkownik nie będzie odczuwał żadnych przykrych efektów związanych z przesyłaniem prądu. Aby tak mały ładunek pozwolił na dobrą jakość dźwięku, Sony użyje sygnału o dużej częstotliwości, (pomiędzy 500 kHz a 3 MHz), który pozwoli na przesyłanie danych z przepustowością 48 kbps.

Firma oczywiście złożyła już podanie o patent na tę technologię, która przez komentatorów oceniana jest jako "doskonała" dla odtwarzaczy audio. Aplikacja o przyznanie patentu jest dostępna na stronach USPTO.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag USPTO
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.