Roboty, które idą na wojnę i rekrutacja w Google (wideo)

PATRONAT MEDIALNY 10-03-2011, 22:49

W najnowszym odcinku WebTalks zobaczycie roboty tworzone dla amerykańskiej armii i dowiecie się, co należy zrobić, aby dostać pracę w Google.

Niedawno do Google wpłynęło (w ciągu zaledwie tygodnia!) 75 tysięcy podań o pracę z całego świata, co stanowi nowy rekord w tej dziedzinie. Rekrutacja do tej firmy przebiega podobno niestandardowo. Kandydaci wspominają o dziesiątkach nieustrukturyzowanych wywiadów, z których część jest luźno związana z IT, a część dość absurdalna. W celu sprawdzenia, jak jest naprawdę, twórcy Webshake.tv odwiedzili krakowski oddział Google.

W najnowszym odcinku przedstawiono także roboty, które mają wstąpić w szeregi amerykańskiej armii. Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych, zajmująca się rozwojem technologii wojskowej w USA, zleciła firmie Boston Dynamics wykonanie dwóch robotów: Atlas i Cheetach. Pierwszy ma być humanoidem bez głowy, zdolnym poruszać się na dwóch nogach. Drugi ma być czworonogiem z elastycznym kręgosłupem i przegubową głową, który będzie umiał biegać szybciej niż człowiek.

Ponadto dowiecie się, ile są warte akcje Facebooka, dlaczego Microsoft odradza korzystanie z przeglądarki Internet Explorer 6 i jakie powody do świętowania ma Blizzard - producent popularnych gier komputerowych.

>> Obejrzyj inne programy telewizji internetowej Webshake.tv


Źródło: Webshake.tv
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy