RIM otwiera App World

06-03-2009, 07:27

Research in Motion idzie śladami Apple i otwiera sklep z aplikacji dla BlackBerry. Nikt nie ma wątpliwości, że to krok w dobrym kierunku. Pytanie tylko, czy firma nie przesadziła z cenami.

Research in Motion, drugi z największych producentów smartphone'ów, postanowił pójść ścieżką wyznaczoną przez Apple. App Store, w którym można kupić aplikacje dla iPhone'a, cieszy się ogromną popularnością. Dostępne są zarówno programy darmowe, jak i te płatne. RIM chce, by użytkownicy BlackBerry też mieli taką możliwość - dlatego też pod koniec miesiąca firma uruchomi App World.

Aby móc korzystać z App World, konieczne jest posiadanie jednego z urządzeń BlackBerry następujących serii - Bold 9000, Storm, Pearl and Pearl Flip, Curve 8300, Curve 8900 oraz 8800. Użytkownicy będą musieli posiadać także konto w serwisie PayPal, by móc dokonywać płatności.

Ceny aplikacji będą znacznie wyższe niż w sklepie Apple - w App Store najtańsze programy dostępne są już za 99 centów, tymczasem w App Center ceny zaczynać się będą od 2,99 dolarów. Najdroższe mają kosztować nawet 999,99 dolarów - podaje NewsFactor.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że RIM robi krok w dobrym kierunku. Firma zauważyła, że firmy, które są głównymi użytkownikami BlackBerry, także mogą skorzystać na aplikacjach, które samemu można wybrać i zainstalować. Avi Greengart, analityk z Current Analysis, podkreśla, że aplikacje stały się niezwykle ważnym motorem napędowym na rynku smartphone'ów. Dostęp do internetu i obsługa poczty elektronicznej to już za mało.


Źródło: NewsFactor
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy