RIM ostrzega przed większymi stratami

30-05-2012, 13:04

RIM zapowiedziało w środę, że zwolni "istotną" liczbę pracowników. Na razie nie ma również realnych perspektyw na zwiększenie przychodów koncernu, co zaniepokoiło akcjonariuszy, którzy wciąż posiadają akcje kanadyjskiej spółki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zdaniem informatorów agencji Reuters, do końca roku pracę może stracić nawet 10 tysięcy z 16,5 tysiąca pracowników Research In Motion (zob. BlackBerry maker RIM sees operating loss, shares slump).

Czytaj także: RIM było bliskie rewolucji, która mogła je uratować

- Zdecydowanie idą obecnie w złym kierunku, więc uważam, że jest trochę frustrujące, iż nie podzielili się zbyt wieloma szczegółami - komentuje ogłoszenie RIM analityk Alex Gauna z firmy JMP Securities. Pośród obserwatorów rynku trudno właściwie o odnalezienie jakichkolwiek pozytywnych opinii dotyczących zarządu kanadyjskiej spółki.

RIM nie ujawniło, jak duży strat spodziewa się w kwartale fiskalnym kończącym się dla spółki 2 czerwca. Koncern ostrzegł jednak, że wynik będzie gorszy od wcześniejszych prognoz. Analitycy spodziewali się, że zyski koncernu spadną do 42 centów na akcję, a przychody do ok. 3,64 miliarda dolarów.

- To naprawdę katastrofa. To straszne. Nie spodziewaliśmy się straty operacyjnej tak szybko - uważa natomiast Peter Misek z Jefferies & Co, który wcześniej zapowiadał, że koszty produkcji urządzeń RIM znacznie przewyższą jej przychody. Amerykańska spółka wciąż jednak zmuszona jest do obniżania marż.

Czytaj także: RIM chce strategicznego przeglądu swojego biznesu


Następny artykuł » zamknij

Olympus zwolni 2,5 tys. osób

Źródło: RIM, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.