RIM ostrzega przed większymi stratami

30-05-2012, 13:04

RIM zapowiedziało w środę, że zwolni "istotną" liczbę pracowników. Na razie nie ma również realnych perspektyw na zwiększenie przychodów koncernu, co zaniepokoiło akcjonariuszy, którzy wciąż posiadają akcje kanadyjskiej spółki.

Zdaniem informatorów agencji Reuters, do końca roku pracę może stracić nawet 10 tysięcy z 16,5 tysiąca pracowników Research In Motion (zob. BlackBerry maker RIM sees operating loss, shares slump).

Czytaj także: RIM było bliskie rewolucji, która mogła je uratować

- Zdecydowanie idą obecnie w złym kierunku, więc uważam, że jest trochę frustrujące, iż nie podzielili się zbyt wieloma szczegółami - komentuje ogłoszenie RIM analityk Alex Gauna z firmy JMP Securities. Pośród obserwatorów rynku trudno właściwie o odnalezienie jakichkolwiek pozytywnych opinii dotyczących zarządu kanadyjskiej spółki.

RIM nie ujawniło, jak duży strat spodziewa się w kwartale fiskalnym kończącym się dla spółki 2 czerwca. Koncern ostrzegł jednak, że wynik będzie gorszy od wcześniejszych prognoz. Analitycy spodziewali się, że zyski koncernu spadną do 42 centów na akcję, a przychody do ok. 3,64 miliarda dolarów.

- To naprawdę katastrofa. To straszne. Nie spodziewaliśmy się straty operacyjnej tak szybko - uważa natomiast Peter Misek z Jefferies & Co, który wcześniej zapowiadał, że koszty produkcji urządzeń RIM znacznie przewyższą jej przychody. Amerykańska spółka wciąż jednak zmuszona jest do obniżania marż.

Czytaj także: RIM chce strategicznego przeglądu swojego biznesu


Następny artykuł » zamknij

Olympus zwolni 2,5 tys. osób

Źródło: RIM, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy