Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rewolucja na Allegro. Teraz kupisz także na raty

26-06-2012, 18:30

Bez wychodzenia z domu, obecności kuriera (do określonej kwoty) i szybko - tak mają wyglądać raty na Allegro. Trzeba będzie spełnić określone warunki, aby otrzymać kilkuprocentowe raty z banku współpracującego z PayU i Allegro.

Od wtorku Allegro udostępniło możliwość zakupu na raty, którą kilka dni wcześniej zapowiadano na forum Cafe Allegro i na blogu PayU. Największa platforma handlowa w polskim internecie rozpoczęła współpracę z bankiem Alior Sync, który niedawno pojawił się na rynku i ma konkurować z mBankiem.

Sonda
Kupujesz na raty przez internet?
  • tak
  • nie
  • nie kupuję przez internet
wyniki  komentarze

Z rat będą mogli skorzystać zarejestrowani użytkownicy Allegro, których konto nie jest kontem Junior lub Firma. Konto Firma wymagane jest jednak, aby towary sprzedającego mogły zostać sprzedane w systemie ratalnym. Alior Sync, partner PayU i Allegro, oferuje raty od 300 zł do 20 tys. zł, w terminie od 3 do 36 miesięcy, a oprocentowanie wynosi od 11 do 14% w zależności od tego, czy użytkownik zdecyduje się na ubezpieczenie.

Przy kwocie do 5 tys. zł wystarczy wypełnienie oświadczenia, użytkownik nie będzie musiał przedstawiać zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu. Na raty można kupić pojedynczy przedmiot lub cały koszyk zakupowy. Raty nie są dostępne m.in. w kategoriach Erotyka i Broń.

- Sprawdzenie płynności finansowej klienta będzie trwało bardzo krótko, jeśli Biuro Informacji Kredytowej jest czynne. Bank odpytuje BIK o niezbędne dane, historię kredytową klienta i weryfikuje je. Wszystko to powinno trwać około kilka minut. Jeśli BIK jest nieczynne, użytkownik otrzyma odnośnik do kontynuowania procesu ratalnego, gdy tylko BIK będzie czynne - powiedział Dziennikowi Internautów Dariusz Knopiński z Allegro.

Czytaj też: Agenda Cyfrowa: E-commerce wciąż słaby, Polska poniżej średniej

Można już kupować na Allegro na raty
fot. Paweł Kusiciel - Można już kupować na Allegro na raty
Aktualnie raty na Allegro oferuje m.in. Żagiel, choć według Moniki Radaszewskiej z PayU nowa oferta we współpracy z Alior Sync ma być lepsza z uwagi na automatyzację i przeprowadzenie całego procesu przez internet bez udziału kuriera z umową ratalną, jak to się odbywa u konkurencji.

Może się wydawać, że Allegro zyskuje kolejną przewagę nad e-sklepami, podobnie jak w przypadku wprowadzenia Konta PayU. Raty przy współpracy PayU i Alior Sync w późniejszym czasie mają się jednak pojawić także w sklepach internetowych, choć nie wiadomo jeszcze na jakich warunkach.


Źródło: DI24.pl