Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Revolut wprowadza zabezpieczenie przed złodziejami telefonów

13-06-2024, 11:59

Tuż przed wakacjami Revolut wprowadza nową funkcję w swojej aplikacji - Wealth Protection. Jej celem jest zablokowanie kieszonkowcom i złodziejom telefonów dostępu do środków klientów.

Revolut Biometrią i AI w złodziei telefonów

Jaki jest problem? Wiele europejskich aplikacji bankowych opiera się na autoryzacji biometrycznej wbudowanej w urządzenia mobilne (np. rozpoznawanie twarzy, odcisków palców) wykorzystywanej zwykle przy otwieraniu aplikacji, która następnie staje się całkowicie podatna na atak, jeżeli kieszonkowiec wykradnie lub wyrwie nam z rąk odblokowany telefon i zmieni zarejestrowany obraz twarzy lub odcisk palca na swój własny.

Biometrią i AI w złodziei telefonów: Usługa Wealth Protection, to element łączącego różne technologie (biometria, AI) systemu bezpieczeństwa Revolut Secure, który zapewnia klientom większą kontrolę nad tym jak chronione są ich finanse.

  • Nowe rozwiązanie działa jako dodatkowa warstwa weryfikacji tożsamości w aplikacji, zaprojektowana by uniemożliwić oszustom dostęp do kont w Revolut (Pockets).
  • Wealth Protection ma pomóc chronić środki klientów, którym skradziono odblokowany telefon lub naruszono bezpieczeństwo hasła i funkcję rozpoznawania twarzy, a co za tym idzie powstrzymać przestępców przed wypłacaniem środków.

Revolut idzie o krok dalej dzięki zaawansowanej technologii rozpoznawania twarzy. Po włączeniu, funkcja Wealth Protection zweryfikuje tożsamość klienta na podstawie kontroli tożsamości i selfie, które klient wykonał podczas pierwszej rejestracji w Revolut.

  • Celem jest powstrzymanie złodziei przed kradzieżą środków, nawet gdy bezpieczeństwo telefonu zostało naruszone. Funkcja, którą klienci mogą aktywować wedle uznania, blokuje dostęp do wybranych kont w Revolut (Pockets).
wykres

Dobra opcja tuż na wakacje: Revolut jest jednym z pierwszych banków w Europie, który wdraża tego typu rozwiązanie i nieprzypadkowo dzieje się to tuż przed sezonem wakacyjnych wyjazdów i letnich festiwali, gdy konsumenci narażeni są na wyższe ryzyko kradzieży telefonu, czy to w tłumie podczas koncertu, czy na zatłoczonej plaży.

  • Przyczyną aż 39% strat klientów Revolut związanych z nieautoryzowanymi oszustwami w 2023 r. były właśnie kradzieże fizyczne (w Polsce 32%). Plaga ta wzmaga się w trakcie wakacji, gdy turyści przejęci są zwiedzaniem, robią sobie zdjęcia, publikują treści w social mediach, łatwo wtedy wyrwać telefon z ręki.

  • Na przykład w Londynie telefon jest kradziony średnio co 6 minut. Klienci narażeni są zarówno na techniki oparte na obserwacji, gdy złodziej najpierw stara się podejrzeć hasło do telefonu i aplikacji bankowej, a następnie wykorzystuje je do ominięcia zabezpieczeń, a także do kradzieży telefonu w chwili po odblokowaniu.

Jak informuje Revolut nowa funkcja Wealth Protection, która ma premierę w czerwcu 2024 r. będzie udostępniana stopniowo, kolejnym grupom klientów.

wykres


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik