Revolut udostępnił Dogecoin. Co tydzień udostępni kolejne kryptowaluty

14-06-2021, 10:30

Revolut udostępnił klientom ekspozycję na kryptowalutę Dogecoin. Począwszy od zeszłego tygodnia, firma w każdy wtorek zamierza uzupełniać ofertę o nowe kryptowaluty. Dziś można wybierać już spośród trzydziestu.

Pierwszy wtorek “New Tokens Tuesday” przyniósł 8 nowych tokenów: ATOM, NKN, MATIC, ALGO, CELO, BAND, LINK i TRB. Łącznie z dodanym w zeszłym tygodniu DOGE, Revolut oferuje obecnie 30 kryptowalut. Rozszerzenie oferty następuje po ogłoszonym niedawno starcie usługi wypłaty kryptowalut na zewnętrzne portfele. Jest ona dostępna w wersji beta i mogą z niej już korzystać klienci planu Metal w Wielkiej Brytanii.

Firma ostrzega klientów przed dużą zmiennością na rynku kryptowalut i związanym z nią ryzykiem utraty kapitału. Zastrzega też, że choć handel kryptowalutami powinien być powszechnie dostępny, może nie być wskazany dla niektórych osób z uwagi na wspomnianą wysoką zmienność i ryzyko. Fintech zaleca osobom, które dopiero poznają kryptowaluty i klientom, którzy już nimi handlowali, rozważne i ostrożne podejmowanie decyzji finansowych. Jak w przypadku każdego aktywa, którego cena zmienia się w czasie, należy ocenić ryzyko wzrostu lub spadku ceny, przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży. Warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe, sytuację życiową i porównać informacje o kryptowalutach z wielu źródeł.

Jak znaleźć Dogecoin w aplikacji Revolut*: 

  1. Należy otworzyć aplikację Revolut i przejść do zakładki “Kryptowaluty”
  2. Dotknąć pola “Zainwestuj” i wybrać z listy Dogecoin 
  3. Następnie ustalić kwotę zakupu 

- Zapowiadałem, że rok 2021 będzie rokiem kryptowalut i dziś Revolut spełnia swoją obietnicę. Jednym z najczęściej powracających zapytań od klientów było pytanie o to kiedy udostępnimy DOGE. Miło mi ogłosić, że Dogecoin już jest! Nasza oferta kryptowalut jest coraz bardziej kompletna i obejmuje już większość popularnych tokenów. A niebawem pojawią się kolejne - powiedział Edward Cooper, Head of Crypto w Revolut. 

Revolut, to finansowa aplikacja, z której korzysta 15 milionów klientów na świecie i ponad 1 milion w Polsce.

*Revolut zachęca klientów by zapoznali się z wszystkimi dostępnymi kryptowalutami przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie lub sprzedaży. Uwaga na ryzyko utraty kapitału.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Revoluttag kryptowalutytag DogeCoin
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031