Restrukturyzacja Nokii obniży jej tegoroczne zyski

02-02-2012, 18:13

Prezes Nokii przyznał, że procesy związane z restrukturyzacją firmy będą oznaczały również spore wydatki, które przynajmniej w najbliższych miesiącach niekorzystnie wpłyną na jej wyniki finansowe.

- Przez znaczną cześć roku, zmiany przeprowadzane aktualnie w firmie będą widoczne w wynikach finansowych - przyznał prezes Nokii Jorma Ollila. Raport fińskiego producenta za ostatni kwartał potwierdził tylko obawy inwestorów.

Czytaj także: Nokia Siemens zbiera pieniądze na restrukturyzację

Największe nowości w firmie związane są z rozpoczęciem szeroko zakrojonej współpracy z Microsoftem. Na jej mocy Nokia wspólnie z amerykańską korporacją przygotowuje całą serię smartfonów Lumia, które wyposażone są w system Windows Phone 7.5. Mango. Fiński producent nie ma wątpliwości, że platforma odniesie sukces.

- Nokia dołączy do trójki największych producentów smartfonów, to całkowicie oczywiste i obserwujemy już pewne sygnały, które na to wskazują - powiedział Jorma Ollila. - Żaden z mobilnych systemów operacyjnych nie zyskał popularności bardzo szybko. To zajmuje trochę czasu i dokładnie tego się spodziewaliśmy.

Zdaniem prezesa Nokii już w "najbliższej przyszłości" na rynku smartfonów dominowały będą trzy platformy, w tym jego zdaniem oczywiście również Windows Phone. Jak dodatkowo zauważył, każdy z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych ma za sobą obecnie dużego producenta smartfonów, który go wspiera, a w przyszłości do tego grona dołączyć chce również Nokia.

Czytaj także: Nokia traci kolejny miliard euro


Źródło: Nokia, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy