Resort sprawiedliwości założy pseudokibicom elektroniczny kaganiec

Dziennik.pl 01-02-2011, 11:42

Od początku przyszłego roku ma być możliwy - według planów resortu sprawiedliwości - elektroniczny monitoring "chuliganów stadionowych". W poniedziałek ministerstwo przedstawiło projekt odpowiedniej nowelizacji prawa w tej sprawie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Zgodnie z projektowanymi przepisami obowiązek stawiennictwa w jednostce policji zostanie co do zasady zastąpiony obowiązkiem przebywania przez skazanego w miejscu stałego pobytu, co będzie połączone z monitorowaniem jego przebywania w tym miejscu za pomocą aparatury elektronicznej - powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że proponowane rozwiązania "podniosą bezpieczeństwo imprez masowych, a w szczególności meczów piłkarskich".

Elektroniczny dozór skazanych w Polsce ruszył we wrześniu 2009 r. Jest wprowadzany etapami. Obecnie można go stosować wobec skazanych na karę do roku więzienia.

Więcej szczegółów w serwisie Dziennik.pl w artykule pt. Resort sprawiedliwości założy pseudokibicom elektroniczny kaganiec

PAP

dziennik.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.