Rekordy iPhone 4 uruchomiły wyprzedaże na wtórnym rynku

GazetaPrawna.pl 05-07-2010, 17:37

Rekordowa sprzedaż iPhone 4 podczas inauguracji najnowszego telefonu firmy Apple uruchomiła kolejną lawinę: to masowe wyprzedaże starszych modeli iPhone'a na aukcjach eBay oraz stronach oferujących artykuły po dyskontowych cenach.

Portal Gazelle.com, wyspecjalizowany w pozyskiwaniu elektroniki od klientów, kupił w ciągu dwóch tygodni 20 tys. używanych iPhone’ów, zaraz po tym, jak Apple i jego główny dystrybutor, telekom AT&T, zaczęły przyjmować wstępne zamówienia na najnowszy model smartfonu. Na ogół w ciągu dwóch tygodni firma odkupuje zwykle około 350 aparatów.

Wprowadzanie co roku na rynek nowego iPhone’a, w połączeniu z dążeniem fanów Apple do posiadania najnowszego urządzenia, sprawiło, że miliony starych telefonów znowu znalazły się w obiegu. Chociaż wiele z tych aparatów przeznaczono do recyklingu, za część z nich wciąż można otrzymać sporo dolarów. Obrońcy środowiska jednak podkreślają, że ciągłe ulepszenie zachęca do powstawania odpadów.

I tak w zeszły piątek Gazelle oferowała 168 dolarów za 32-gigabajtowy iPhone 3GS w doskonałym stanie, a przed inauguracją najnowszego modelu była gotowa zapłacić nawet 304 dolary.

Więcej w Gazecie Prawnej w artykule Rekordy iPhone 4 uruchomiły wyprzedaże na wtórnym rynku

Bloomberg

gazeta prawna


Następny artykuł » zamknij

TP czeka na 0,8 mld złotych

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy