Red Dev Studio i mikroinwestorzy. Wdrożenie Divante. Kłopoty Ubera. Przegląd #ebiznes

11-04-2017, 07:20

W dzisiejszym przeglądzie e-biznes m.in. o nowych problemach Ubera, nagrodzie dla austriackiego finalisty konkursu Great Pitch oraz o nowych inwestycjach Samsunga i Amazon. Zapraszam do lektury.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Firma AMD przejęła własności intelektualne i kluczowy talent inżynierski od firmy Nitero, pioniera przyszłościowych rozwiązaniach z zakresu fal milimetrowych do zastosowania w zestawach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR). Warunki transakcji nie zostały podane (źródło: materiał prasowy AMD).
  • Divante modernizuje sklep internetowy dla distripark.com z Grupy PCC Rokita. Jest to pierwsze w Polsce wdrożenie platformy Magento 2.0 dla branży chemicznej. Divante było odpowiedzialne za migrację serwisu z platformy Drupal na Magento 2.0 i poszerzenie listy funkcjonalności. Ze względu na specyfikę branży, serwis został m.in. wyposażony również w zaawansowany algorytm dobierający najdogodniejszy i bezpieczny sposób transportu produktów (źródło: materiał prasowy Grupy OEX).
  • Kolejny (po kłopotach w Danii) europejski problem Ubera. Jak informuje TechCrunch, firma ma 10 dni na zamknięcie swej działalności we Włoszech. Sąd uznał, że Uber, choć jest firmą transportową, nie przestrzega prawa obowiązujące te firmy.
  • Samsung został patronem projektu GO GO CS:GO2 oraz sponsorem tytularnym nowej polskiej drużyny e-sportowej, Samsung4Gamers by Inetkox. Drużyna zadebiutowała na turnieju Let’s Play Częstochowa 2017, gdzie zajęła 3. miejsce (źródło: materiał prasowy Samsung).
  • Pisaliśmy o kwocie ok. 200 tys. zł, którą w ramach crowdfundingu udziałowego na portalu FindFunds zebrał wrocławski startup Scabrosus, produkujący włókna naturalne z odpadów poprodukcyjnych. Spółka m.in. wdroży algorytmy machine learning i kupi dodatkowy osprzęt do mikronizacji. Tymczasem inwestorzy indywidualni,którym, podoba się idea crowdfundingu udziałowego (kupowanie udziałów w za niewielkie środki, przy dużym ryzyku inwestycyjnych), mogą zainwestować w firmę Red Dev Studio, która za środki od inwestorów chce rozwinąć dotychczasowe gry i stworzyć kolejne  (źródło: materiał prasowy FindFunds).
  • Marzec był rekordowym miesiącem w działalności firmy Fachowcy.pl. Z abonamentowych usług obecności w Internecie firmy korzysta już 2549 przedsiębiorców - w marcu baza klientów wzrosła o 193 firm (w ubiegłym roku było to 1258 klientów i 80 nowych umów). W porównaniu do poprzedniego miesiąca poziom sprzedaży wzrósł o 16% (źródło: materiał prasowy Fachowcy.pl).
  • Amazon szykuje się do poważnej rywalizacji z Netfliksem. Jak podaje Business Insider, według analityków JP Morgan, amerykański gigant wyda na produkcję wideo ok. 4,5 mld dol. - roczny budżet Netflix to ok. 6 mld dol.
  • W Warszawie zakończyła się 5. konferencja startupowa Wolves Summit. Jednym z wydarzeń tego spotkania był konkurs Great Pitch. Zadaniem startujących w nim firm (było ich 42) było przekonanie grona inwestorów do swego projektu w ciągu 3 minut. Największe uznanie i nagrodę (inwestycję dubajskiego funduszu TURN8) zdobyli Austriacy - The Social Bet (źródło: materiał prasowy Wolves Summit).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.