Raport 2017. Jak radzą sobie firmy kurierskie w okresie okołoświątecznym?

16-03-2018, 15:02

Zbliżają się święta wielkanocne. Zakupy online w tym czasie nie notują aż takich szczytów jak w listopadzie i grudniu (zakupy bożonarodzeniowe), ale również idą w górę. Czy rzeczywiście branżą kurierska w tym czasie "nie daje rady"? Sprawdźmy, jak poradziła sobie w listopadzie i grudniu 2017 r.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dostawa przesyłki do odbiorcy składa się z kilku etapów. Pierwszy - odbiór paczki przez kuriera - zaczyna się w momencie zlecenia podjazdu kuriera, często odbywa się to jednocześnie z wygenerowaniem listu przewozowego i trwa do fizycznego jej zabrania.

Według danych serwisu Furgonetka.pl średni czas tego etapu dla usług typu drzwi-drzwi w listopadzie i grudniu 2017 wyniósł około 21 godzin. Drugi etap to czas właściwego doręczenia i jest on liczony od momentu fizycznego odebrania paczki od nadającego (bądź z punktu nadania), aż po dostawę do rąk kupującego. Średnio dla wszystkich firm kurierskich wyniósł on w przybliżeniu 25 godzin. Po zsumowaniu czasów obydwu etapów w listopadzie i grudniu 2017 roku okazało się, że najszybciej doręczyły paczki firma DPD, a zaraz za nią InPost Kurier i FedEx z różnicami do 5 godzin. UPS uplasował się na czwartym miejscu ze stratą do FedEx 0,5 godziny. Średni czas całkowitej dostawy drzwi-drzwi w listopadzie i grudniu 2017 to 46 godzin, natomiast średni czas dostawy usług punkt-punkt od momentu pozostawienia paczki w punkcie wyniósł 66,5 godziny. Średni czas dostawy z pozostałych miesięcy pokazuje, że w okresie świątecznym dostawa wydłużyła się tylko o około 3 godziny.

 Standardowo 99,5% paczek jest doręczanych prawidłowo. Średni odsetek reklamacji dla całego roku stanowi 0,48% wszystkich dostaw. Sezon świąteczny nie zmienia zanadto tego wyniku nieznacznie spadając poniżej średniej. W listopadzie i grudniu 2017 wyniósł on 0,32% całkowitej liczby wysyłek.

Źródło: Furgonetka.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.