Ranking kart kredytowych: na niektórych można nawet zarabiać

Roman Grzyb 16-10-2009, 19:04

Wiele kart kredytowych dostępnych na rynku, przy aktywnym korzystaniu jest bezpłatnych, a na niektórych można nawet zarabiać. Są jednak i takie, które rocznie kosztują klientów ponad 50 zł.

Zwycięzcą najnowszego rankingu kart kredytowych przygotowanego przez Open Finance jest srebrna karta kredytowa MC oferowana przez Alior Bank. Nie tylko jest ona bezpłatna w pierwszym roku użytkowania, ale można też na niej zarabiać. Jej główna zaletą jest zwrot na konto 1 proc. wartości transakcji opłaconych kartą.

- W drugim roku taka karta także może nic nie kosztować, jeśli w poprzednich 12 miesiącach klient wykonał transakcje na 10 tys. zł – mówi Mateusz Ostrowski z Open Finance.

Jak zapewnia bank, taką kartę kredytową można otrzymać wyłącznie na oświadczenie klienta i jest ona ubezpieczona od nieuprawnionych transakcji. Niestety, tak jak w przypadku zdecydowanej większości kart kredytowych dostępnych na polskim rynku, oprocentowanie transakcji gotówkowych oraz oprocentowanie niespłaconych w terminie transakcji bezgotówkowych wynosi 20 proc. w skali roku, czyli tyle, ile maksymalnie dopuszcza ustawa antylichwiarska.

Takie odsetki płacą osoby, które wyciągają gotówkę z karty kredytowej lub nie spłacają w terminie całego zadłużenia wynikającego z transakcji bezgotówkowych. Minusem karty Aliora jest też brak możliwości zamiany kredytu w karcie na tańszy kredyt gotówkowy.

Takie możliwości daje natomiast druga w naszym rankingu karta BPH. Jeśli jej właściciel ma problemy z zapłatą za transakcje dokonane kartą, to może to zadłużenie zamienić na zwykły kredyt ratalny. Ubezpieczenie tej karty dotyczy nie tylko nieuprawnionych transakcji, ale też kosztów leczenia za granicą.

Szczegóły w Forsal.pl w artykule Jak wybrać plastikowy pieniądz?

Roman Grzyb

Forsal.pl

 

 

Porównywarka kart kredytowych »


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31