Ranking fotelików samochodowych 2019

27-03-2019, 17:56

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku to jedno z najważniejszych zadań rodziców. Bezpieczeństwo najmłodszym w samochodzie zapewniają dobrze dobrane foteliki samochodowe. Asortyment dostępny na rynku jest na tyle duży, że wybór odpowiedniego sprzętu jest bardzo trudny. Dlatego przed zakupem wskazane jest dokładne zrozumienie potrzeb dziecka oraz zaznajomienie się z opiniami ekspertów, którzy bardzo często przeprowadzają obszerne testy dostępnych modeli. Ranking fotelików na 2019 roku przygotowali również eksperci z rankingmania.pl.

fotelik samochodowy

Ich zestawienie dostępne jest pod adresem: https://rankingmania.pl/ranking-fotelikow-samochodowych/. Specjaliści przetestowali sprzęt nie tylko ze względu na koszty, ale także wzięli pod uwagę szereg innych czynników mogących wpłynąć na decyzję zakupową. W rankingu fotelików znajdziemy także zestawienia największych i najbardziej znanych producentów mogących się pochwalić wieloletnim doświadczeniem produkcyjnym, świetną opinią i najlepszymi wynikami testów.

Najpopularniejsze rodzaje fotelików samochodowych

Waga dziecka jest głównym kryterium podziału fotelików samochodowych. Kategoria wagowa mniej więcej przesądza o doborze odpowiedniego rozmiaru sprzętu. Warto pamiętać, że polskie przepisy wymagają by dziecko korzystało z fotelika do osiągnięcia 150 cm wzrostu. Jak zwracają uwagę eksperci z rankingmania.pl, w obiegu krąży bardzo niebezpieczna i mylna teoria mówiąca o tym, że jeśli kupi się większy fotelik, to posłuży nam dłużej i tym samym pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Z jednej strony jest to prawda, z drugiej jednak takie podejście naraża nasze dziecko na niebezpieczeństwo. W razie wypadku, źle dobrany fotelik, może nie spełnić swojego zadania. Poniżej przedstawiamy kilka kategorii wagowych,  zgodnie z którymi powinno dobierać się fotelik samochodowy.

Ranking fotelików samochodowych (od 0 do 13 kg)

Pierwszy fotelik przeważnie używany jest przez rok lub ciut więcej od momentu urodzenia dziecka (dla wagi dziecka nie większej niż 13 kg). Zbudowany jest tak, aby gwarantować maksymalne bezpieczeństwo maluchowi, który nie jest całkowicie rozwinięty, z układem kostnym nie do końca twardym, przez co potrzebuje pełnej ochrony nosidełka, w pełni chroniące całe ciało dziecka. Ich plusem jest opcja montowania tyłem do kierunku jazdy, najczęściej za pomocą isofixu. Najczęściej mają kształt kołyski, a ich waga nie powinna przekraczać 5 kg.  Wśród polecanych sprzętów znajdują się: Kiddy Evolution Pro2 2018, Cybex ATON 5 2018, Maxi Cosi Rock 2018, Britax Römer Baby safe i-Size 2018

 

fotelik samochodowy

Ranking fotelików samochodowych (od 0 do 18 kg)

Cybex Sirona M2 i-size 2018, Römer First Class Plus 2017 oraz Nania Cosmo Sp 2016  to modele polecane dla dzieci do 18 kilogramów. Jeśli więc  chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie zadbać o dobro swojej pociechy, to możesz wybrać opcję pierwszego fotelika z większym zakres wagi (do 18kg), który powinien wystarczyć do czwartego roku życia. Konstrukcja ich jest twarda, dająca optymalną ochronę, często doposażona w nogę stabilizującą. Foteliki te są odrobinę droższe od poprzednich, ale należy pamiętać, że wystarczają zdecydowanie na dłużej.

Ranking fotelików samochodowych (od 9 do 18 kg)

Foteliki w tej kategorii nadają się tylko i wyłącznie do siedzenia, dzięki czemu dają one dzieciom większą wygodę. Najczęściej wyposażone są w zagłówki, osłony boczne oraz - co bardzo ważne - wyścielaną osłonę tułowia. Te foteliki powinny zastąpić nam fotelik w kategorii wagowej 0 do 13 kg. Spełnią swoją rolę nawet dla dzieci do 4 lat. Ich konstrukcja jest większa, ale jednocześnie lżejsza.

Foteliki samochodowe i-Size

Rodzaje fotelików do 36 kilogramów,  a także niezwykle popularne modele i-Size uważane przez wielu ekspertów za najlepszy wybór opisane są w pozostałej części rankingu dostępnego na stronie https://rankingmania.pl/ranking-fotelikow-samochodowych/. W rankingu znajdują się także informacje o instalacji fotelika, a także o najważniejszych sprawach, które należy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na zakup fotelika dla naszego dziecka.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.