Radeon HD 4670 z pasywnym chłodzeniem

27-01-2009, 12:00

System pasywnego chłodzenia znalazł się na wyposażeniu najnowszej karty graficznej oferowanej przez Sapphire. Firma przedstawiła oficjalnie na polskim rynku kolejną wersję urządzenia Radeon HD 4670.

Opisywany produkt posiada rdzeń graficzny składający się z 320 procesorów strumieniowych pracujących z prędkością 750 MHz. 512 MB pamięci GDDR3 zainstalowanych na karcie taktowanych jest z prędkością 873 MHz (1746 MHz efektywnie).

Za chłodzenie podzespołu odpowiada dwuslotowy system rurek heatpipe połączonych z radiatorami. Jak podaje producent, chłodzenie odbywa się w całkowitej ciszy, co jest efektem braku zainstalowanego wiatraka.

Karta Sapphire HD 4670 Ultimate
fot. - Karta Sapphire HD 4670 Ultimate

Sapphire HD 4670 Ultimate obsługuje interfejs PCI Express 2.0 i posiada złącze umożliwiające połączenie dwóch lub więcej kart graficznych w trybie CrossFireX. Na śledziu karty znajdują się wyjścia DVI, VGA oraz natywne wyjście HDMI.

Ponadto karta obsługuje technologię Stream, która umożliwia wykorzystanie mocy obliczeniowej procesora graficznego przez obsługiwane aplikacje w celach innych niż przetwarzanie grafiki.


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag SAPPHIREtag Radeontag karty graficznetag chłodzenie
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy