Przyjdź na Festiwal Przemiany i poznaj lepiej cywilizację algorytmów

30-08-2018, 12:21

Już nie tylko ludzie kształtują przyszłość. W  coraz większym stopniu przekazujemy tę moc samodzielnym maszynom i  inteligentnym kodom. Nasza cywilizacja stworzyła algorytmy. A  jaką cywilizację stworzą one? Dowiesz się na ten temat więcej podczas Festiwalu Przemiany.

Rozwój sztucznej inteligencji i jego społeczne konsekwencje to temat przewodni tegorocznego festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się między 13-16 września.

W trakcie jego trwania można odwiedzić wystawę Machina Sapiens, łączącą nowe technologie, sztukę i naukę. Zobaczysz na niej projekty artystyczne stworzone przez maszyny oraz prace twórców, wykorzystujących algorytmy AI.

Przemiany Showroom to zaś prezentacja AI w działaniu. Znajdziesz tu pierwszą platformę, umożliwiającą w pełni cyfrowe przyznawanie kredytów i aplikację robotową, która na co dzień wspiera procesy technologiczne w nowoczesnych zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Ponadto podczas festiwalowych wykładów posłuchasz specjalistów z Sorbony i Oksfordu, a w trakcie debaty "Czy dogadamy się z AI?" wspólnie z ekspertami stworzymy wizję naszej najbliższej przyszłości. Panel "Co kryje czarna skrzynka?" to zaś okazja, by porozmawiać o kwestiach odpowiedzialności sztucznej inteligencji.  

Festiwal Przemiany to również filmy, warsztaty, spotkania i koncerty muzyki elektronicznej.  Szczegółowy program jest dostępny na stronie wydarzenia.

Źródło: Centrum Nauki Kopernik


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930