Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przelewy natychmiastowe w każdej sytuacji

02-07-2019, 19:21

Więcej niż co trzeci klient banku w Polsce uważa, że natychmiastowa realizacja przelewu powinna być stosowana w każdej sytuacji. Tak wynika z tegorocznego badania, przeprowadzonego przez Kantar TNS, na zlecenie KIR i Związku Banków Polskich.

36% klientów banków oczekuje, że przelewy w trybie natychmiastowym będą stosowane w każdej sytuacji, kiedy dokonują transakcji na rachunku bankowym. To spory wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy osób spodziewających się takiego serwisu było 24%. Badanie pokazało, że potrzeba ta jest największa w pokoleniu trzydziestolatków (40% wskazań). Warto też wspomnieć, że przelewy natychmiastowe są szczególnie ważne dla przedstawicieli wolnych zawodów – ponad połowa badanych w tej grupie uznaje, że powinny one stać się normą. Taki stan rzeczy może wynikać również z polityki banków, które coraz częściej traktują płatności natychmiastowe jako wyróżnik swojej oferty.

Z przelewów natychmiastowych wciąż najchętniej korzystamy w sytuacji, kiedy chcemy szybko i pewnie przetransferować środki na konto innej osoby oraz gdy musimy uregulować „w ostatniej chwili” rachunek za energię elektryczną, wodę, gaz, itp. (w obu przypadkach odsetek wskazań wyniósł 31%). Niemal tyle samo ankietowanych wskazało na pilne płatności na rzecz administracji publicznej (30%), czyli np. płatności podatkowe, opłaty administracyjne, mandaty. W dalszej kolejności respondenci wymieniają spłatę rat kredytu, pożyczki lub karty kredytowej (20%). Potrzebę skorzystania z przelewu natychmiastowego w sytuacji zakupów na dużą kwotę, za które nie chcemy płacić gotówką, zadeklarowało 14% badanych. 

Obecnie niemal co piąty Polak w wieku 19-25 lat w przypadku transakcji na dużą kwotę, np. zakup samochodu, woli wykonać przelew natychmiastowy, niż płacić gotówką. 

Badanie zrealizowano w marcu 2019 r. na ogólnopolskiej próbie osób w wieku od 15 lat (N=1009) i próbie pracowników banków (N=102).

Źródło: KIR


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data