Przelew na telefon prezentem na ostatnią chwilę

22-12-2011, 22:52

Kiedy w portfelu brak gotówki, a świątecznego upominku nie uda się kupić na czas, warto zrobić przelew. Zamiast numeru konta bankowego odbiorcy wystarczy jego numer telefonu komórkowego. To idealna i pewna niespodzianka, bo o pieniądzach pod choinkę marzy aż 41 procent Polaków.

Z infografiki przygotowanej przez GoldenSubmarine wynika, że najbardziej wymarzonym prezentem świątecznym Polaków są książki. Pieniądze znalazły się na trzecim miejscu i to właśnie ten prezent jest łatwy w realizacji. Jeśli nie uda nam się na czas wypłacić gotówki z bankomatu, można zrobić przelew na telefon.

Przelew BlueCash
fot. - Przelew BlueCash
Przelew na telefon dostępny jest m.in. za pośrednictwem serwisu BlueCash.pl. Pozwala on przelać dowolnej osobie wybraną kwotę bez znajomości numeru jej konta bankowego. Zamiast tego należy podać numer telefonu komórkowego osoby, której chcemy zrobić prezent. Obdarowany dostanie wiadomość SMS z informacją o oczekującym przelewie i sposobie wypłaty pieniędzy na swoje konto bankowe. Zlecenie wypłaty jest darmowe.

Czytaj też: Podatek od wygranej pretekstem do oszustwa

Przelew na telefon można odebrać na numer konta bankowego w ciągu 3 dni od otrzymania informacji SMS. Jeżeli kwota nie zostanie wypłacona, przelew wróci do nadawcy. Prowizję za usługę płaci osoba zlecająca przelew.

Przelewy można wykonać na stronie bluecash.pl/wykonaj_przelew


Następny artykuł » zamknij

Samsung wygra w Niemczech?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy