Przekroczył granicę z paszportem na tablecie

04-01-2012, 23:05

Kanadyjczyk, który zapomniał paszportu, tym razem mógł się pochwalić niebywałym szczęściem. Do przekroczenia granicy wystarczył mu skan dokumentu, który miał na swoim iPadzie.

Podczas próby przejechania samochodem z Kanady do Stanów Zjednoczonych Martin Reisch uświadomił sobie, że zapomniał wziąć z domu swój paszport. Zamiast tego miał jednak jego skan na tablecie - donosi agencja Associated Press.

Czytaj także: Olbrzymie zainteresowanie tabletem za 45 dolarów

- Pomyślałem, że przynajmniej spróbuję - powiedział Reisch. - Strażnik zabrał iPada do małej chatki na granicy. Był tam dobre pięć, sześć minut. To wydawało się całą wiecznością. Gdy wrócił, zrobił długą pauzę, zanim po prostu zaczął mi życzyć wesołych świąt.

Warto zauważyć, że formalnie Martin Reisch nie powinien był zostać przepuszczony przez granicę. Od 2009 roku Kanadyjczycy muszą okazywać paszport, by wjechać do Stanów Zjednoczonych, choć w przeszłości wystarczało wyłącznie posiadanie prawa jazdy.

Choć przepisy nie pozwalają na akceptowanie kopii paszportów, tym razem strażnicy okazali się niezwykle wyrozumiali. Być może w przyszłości popularyzacja tabletów sprawi, że będą one mogły służyć również do tego typu zastosowań (np. dzięki technologii NFC). Tylko w 2012 roku mają zostać zaprezentowane dwa nowe iPady od firmy Apple, która obecnie dominuje na rynku tego typu urządzeń.

Czytaj także: Francuski sklep pozwał firmę Apple


Następny artykuł » zamknij

Nokia tnie koszty

Źródło: Associated Press
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy