Przeglądanie internetu smartfonem wciąż niezbyt wygodne

22-02-2011, 12:19

Niewielki ekran i stosunkowo drogi dostęp do mobilnego internetu sprawiają, że użytkownicy smartfonów znajdują sobie inne rozrywki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak informowaliśmy w Dzienniku internautów niedawno, smartfony wypierają powoli z rynku zwykłe telefony. Tym samym zmienia się także sposób, w jaki użytkownicy korzystają z urządzeń przenośnych.

>>Czytaj także: iPhone może być tańszy, ale nie mniejszy

Sonda
Przeglądasz internet przy użyciu smartfona?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Badanie, do którego dotarł serwis ReadWriteWeb, wskazuje, że posiadacze smartfonów więcej czasu spędzają z aplikacjami mobilnymi niż na przeglądaniu internetu ze swojego urządzenia mobilnego. Różnica jest dość duża i wynosi aż 37 punktów procentowych.

Choć raport przygotowano na podstawie ankiety przeprowadzonej wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, coraz większą popularność mobilnych aplikacji w stosunku do czasu przeglądania internetu ze smartfona można obserwować już od dłuższego czasu. Za taki stan rzeczy obwinia się przede wszystkim niedopasowanie witryn do niewielkich ekranów.

Aktywność użytkowników smartfonów
fot. - Aktywność użytkowników smartfonów
Co ciekawe, z badania wynika także, iż najwięcej czasu użytkownicy spędzają na wysyłaniu wiadomości (średnio 671 minut miesięcznie), natomiast wykonywanie rozmów zajmuje 531 minut każdego miesiąca, co jest wynikiem sporo niższym niż 667 minut poświęcanych aplikacjom.

>>Czytaj także: Twórca Last.fm krytykuje nowy system subskrypcji od Apple


Źródło: ReadWriteWeb


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.