Przeciek: Windows 8 będzie miał smak jabłuszka(?)

29-06-2010, 07:27

Są pierwsze informacje na temat nowej wersji Windows (określanej jako Windows 8) albo przynajmniej podróbka tych informacji. W internecie pojawiły się slajdy z prezentacji, która rzekomo była poufnym dokumentem Microsoftu. Jeśli prezentacja jest prawdziwa, to znaczy, że Microsoft chce mocniej wzorować się na produktach Apple.

Pierwszym źródłem informacji na temat wspomnianej prezentacji Microsoftu była włoska strona Windowsette. Potem niektóre slajdy z dokumentu opisano na stronach Microsoft Journal oraz Microsoft Kitchen. Nie można na 100% potwierdzić autentyczności prezentacji, ale żargon użyty do opisywania nowego produktu zdaje się wskazywać na wyciek z Microsoftu.

Mając na uwadze niepewne pochodzenie prezentacji, przyjrzymy się temu, co z niej wynika. Po pierwsze Microsoft chce wprowadzić do następnego Windowsa technologię rozpoznawania twarzy. Dzięki temu komputer automatycznie rozpozna użytkownika i zaloguje się na odpowiednie konto. Warto przy tym zauważyć, że Microsoft stosuje rozpoznawanie twarzy w rozwiązaniu Kinect i być może do Windows 8 zostaną wprowadzone jakieś drobne elementy tej technologii.

>>> Czytaj: Kinect: Posiadacze Xbox 360 polubią ruch (wideo)

Windows 8 może też cechować szybsze i prostsze przełączanie pomiędzy kontami. W języku Microsoftu oznacza to stworzenie "systemu z użytkownikiem w centrum", a nie z maszyną w centrum. Pojawiła się też klasyczna zapowiedź szybkiego startu systemu, który ma się odbywać natychmiastowo. W prezentacji jest też inna klasyczna zapowiedź, tzn. Windows 8 ma być "całkowicie inny" od wcześniejszych Windowsów.

Prawie jak Apple? Wizualizacja komputera z Windows 8
fot. - Prawie jak Apple? Wizualizacja komputera z Windows 8

Nowy system ma ułatwiać także logowanie się do usług internetowych. System będzie mógł to zrobić "w imieniu użytkownika". Windows 8 ma też wspierać technologie 3D na różnych platformach. Da to deweloperom możliwość zaoferowania tego rodzaju treści na różnych urządzeniach, takich jak komputery, tablety i telewizory. W prezentacji jest też mowa o wsparciu dla USB 3.0 i Bluetooth 3.0.

Ciekawym elementem prezentacji jest slajd, w którym Microsoft zwraca uwagę na Apple. Firma Jobsa jest przedstawiona jako marka dostarczająca wysoką jakość i produkty nieskomplikowane, które "po prostu działają". Microsoft przynajmniej w założeniach chce stworzyć system mający te cechy, ale to nie wszystko. 

Slajd opisujący sklep z aplikacjami
fot. - Slajd opisujący sklep z aplikacjami

W prezentacji przedstawiono też wizualizację komputera idealnie dopasowanego do systemu, co sugeruje, że Microsoft może mieć zamiar opracowania takiej maszyny. W prezentacji jest też slajd sugerujący, że Microsoft chce dostarczyć sklep online z aplikacjami.

Przedstawiciele Microsoftu jeszcze nie udzielili komentarza w sprawie prezentacji.

>>> Czytaj: Składasz samodzielnie komputer? Możesz kupić Windows w wersji OEM


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031