Promocje pod szyldem "back to school" pojawiają się już w pełni lata. Czy warto z nich korzystać?

20-07-2019, 19:44

Sklepowe witryny już teraz przyciągają uwagę promocjami wyprawek szkolnych. Atrakcyjne ceny mają skusić klientów do kupienia zeszytów i ołówków jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Czy na pewno warto skorzystać z oferty „back to school”?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Każda promocja to sposób komunikowania się firmy z rynkiem. Przede wszystkim ma zwiększyć popyt na dany towar. Jednym z trików, które stosują sklepy, jest eksponowanie towarów, na które sezonowo wzrasta popyt. Ten zabieg najlepiej widać przed świętami Bożego Narodzenia. Od lat popularne są także oferty produktów z wyprawki szkolnej, które pojawiają się w sklepach w środku lata.

Tomasz Jaroszek z Kapitalni.org zauważa, że już od sierpnia trwają sklepowe kampanie „back to school”. Półki uginają się pod ciężarem kolekcji plecaków i przyborów szkolnych z najmodniejszymi motywami sezonu. Zdaniem eksperta zawsze lepiej sprawdzić, czy ceny tych rzeczy są rzeczywiście okazyjne. Dodaje też, że znacznie korzystniej jest zrobić część zakupów na przykład w lipcu. Wtedy skorzystamy prawdopodobnie z niższych cen pożądanych produktów. Bardzo często sklepy podwyższają ceny w „gorących” okresach. Klienci nieświadomie przepłacają.

Jak mądrze kupić wyprawkę szkolną?

Często kupujemy produkty, które są nam niepotrzebne. Odpowiednie przygotowanie przed wycieczką do supermarketu nikomu nie zaszkodzi. Przede wszystkim warto wspólnie z dzieckiem zrobić porządki w jego pokoju. „Cudownie” odnalezione czyste zeszyty są w sam raz do wykorzystania w kolejnym roku szkolnym. Może okazać się też, że farby są prawie nieużywane i nie ma potrzeby kupowania nowego plecaka.

Kupuj ze sztywną listą w dłoni

Jeśli nie chcecie kupić rzeczy, które okażą się dziecku niepotrzebne, zróbcie listę zakupów. Spis potrzebnych artykułów najlepiej przygotować w na podstawie planu lekcji dziecka. Niestety nie znamy go w lipcu. Jednak można sprawdzić w internecie, czy w kolejnej klasie dochodzi nowy przedmiot i odpowiednio się przygotować. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy nauczyciel polskiego będzie wymagał w nowym roku szkolnym Bzeszytu w trzy linie, czy jedną, lepiej poczekać. Brakujące pojedyncze rzeczy można dokupić w pierwszych dniach września.

Oglądaj offline, kupuj online

Wybierając droższe elementy wyprawki, opłaca się sprawdzić, czy inne sklepy oferują je w niższej cenie. Z pewnością atrakcyjną ofertą mogą się pochwalić sklepy internetowe. Ponoszą niższe koszty stałe niż stacjonarne. Dzięki temu przyciągają klientów atrakcyjnymi cenami. Warto z ich propozycji skorzystać.

Jeśli macie taką możliwość, najpierw zobaczcie produkt, który planujecie kupić. Sprawdzenie, czy plecak ma odpowiednie wymiary a buty dobrze leżą, jest sensowne. Później możemy weryfikować ceny towarów w sklepach internetowych.

Skorzystaj z dofinansowania 300+

Już drugi rok z rzedu można skorzystać z programu „Dobry start”. W roku szkolnym  2018/2019 jego beneficjentami stało się 4,4 miliona dzieci. 

Wsparcie przysługuje na każde dziecko do 20 roku życia lub do 24 roku życia, jeżeli dziecko ma orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego lub potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Pieniądze nie będą wypłacane rodzicom przedszkolaków i studentów.

Kiedy zostanie wypłacone 300 zł na dziecko?

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać w sposób tradycyjny lub elektronicznie. W pierwszym przypadku należy to zrobić w urzędzie miasta, gminy lub miejskim ośrodku pomocy społecznej. Dokładnie tam, gdzie składamy wnioski o 500+.

Zobacz, jak złożyć wniosek o 300+ nie wychodząc z domu przez bankowość elektroniczną.

Wnioski tradycyjne będzie można składać od 1 sierpnia do 30 listopada, natomiast w wersji elektronicznej od 1 lipca.

Jeśli wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu, pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej do 30 września. Na rozpatrzenie wniosków złożonych później urzędy będą miały 2 miesiące.

Źródło: Kapitalni.orgSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.