Program komputerowy obniży rachunki za telefon komórkowy

GazetaPrawna.pl 10-02-2011, 21:15

Grupa matematyków, informatyków, fizyków i ekonomistów stworzyła program komputerowy, który pozwoli na obniżenie rachunków za telefon komórkowy. Prace nad aplikacją trwały w tajemnicy dwa lata. Program jest na etapie testów, po raz pierwszy ma zostać zaprezentowany 17 lutego.

"Jesteśmy na etapie testów usługi internetowej, prawdopodobnie pierwszej usługi na świecie, która w całkowicie automatyczny sposób, bez żadnego wysiłku użytkownika (...) pozwoli na wybór idealnie dopasowanej kombinacji taryf, usług dodanych i promocji telefonii komórkowej, nie opierając się na jakiś uśrednieniach" - powiedział na czwartkowej konferencji szef projektu z firmy Entellico Sebastian Barylski.

Usługa nazywana jest roboczo "optymalizatorem". Barylski zdradził, że program opiera się na opracowanym przez zespół skomplikowanym algorytmie. "W usłudze będziemy podawali swój numer telefonu, dane logowania i w krótkim czasie otrzymamy wynik najlepszej oferty spośród wszystkich odstępnych na rynku" - zaznaczył. Nie chciał zdradzić szczegółów, zapowiadając, że ujawni je 17 lutego.

Zaznaczył, że na temat projektu jego autorzy nie rozmawiali z operatorami komórkowymi. "Jest całkowicie niezależny. (...) Nie ma szans, żebyśmy nawiązali jakąś współpracę biznesową z operatorami. To byłoby zaprzeczenie tego przedsięwzięcia" - zaznaczył. Dodał, że firma stworzyła już model biznesowy. "Finansowaliśmy projekt ze środków prywatnych inwestorów. Nie mamy żadnych inwestorów instytucjonalnych, bo nie chcielibyśmy, że operatorzy telekomunikacyjni wpływali na rozwój tej usług" - powiedział. Dodał, że spodziewa się kolejnych inwestorów. Zaznaczył, że program ma być płatny, ale jego cena "minimalna".

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Program komputerowy obniży rachunki za telefon komórkowy

PAP

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930