Program Aktywizacja ma pomóc młodym przedsiębiorcom

15-07-2011, 11:45

Organizatorzy udostępniają aplikacje internetowe, które ułatwią wkroczenie młodym ludziom do świata biznesu. Projekt działa już ponad rok i jak zapewniają organizatorzy - chętnych wciąż przybywa.

Sonda
Czy jesteś początkującym przedsiębiorcą?
  • tak
  • nie
  • nie jestem przedsiębiorcą
wyniki  komentarze

Od 1993 r. jestem właścicielem biura rachunkowego i znam doskonale problemy mikroprzedsiębiorców. Dla każdej nowo powstałej firmy pierwszy rok działalności jest kluczowym okresem. W tym też okresie potrzebuje ona wsparcia. Najodpowiedniejszym wsparciem jest umożliwienie redukcji stałych obciążeń. Zauważył to również rząd, wprowadzając dwuletnią ulgę związaną z wysokością opłat wynikających z obowiązku ubezpieczenia się przedsiębiorców – mówi Andrzej Lazarowicz, Prezes Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu.

Przewodnim założeniem programu jest udzielenie wsparcia młodym przedsiębiorcom, którzy stawiają pierwsze kroki w prowadzeniu własnej firmy lub dopiero planują jej założenie. Wspierając mikroprzedsiębiorstwa, przyczyniamy się do budowy dobrobytu w Polsce – zapewnia Andrzej Lazarowicz.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do studentów lub świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni oraz osób bezrobotnych. Program kierujemy do każdej osoby fizycznej, która otwiera, otworzyła lub ma zamiar otworzyć działalność gospodarczą – dodaje Andrzej Lazarowicz.

>> Czytaj też: Już ponad tysiąc firm zarejestrowało się przez internet

Wsparcie polega na stworzeniu młodym przedsiębiorcom warunków do samodzielnego funkcjonowania ich firmy w strefie finansów poprzez darmowe udostępnienie aplikacji online do prowadzenia księgowości internetowej oraz zarządzania sprzedażą firmy, które w dużej mierze obniżają koszty związane z obowiązkami przedsiębiorstw wobec Skarbu Państwa.

Dzięki udostępnionym za darmo narzędziom informatycznych online przedsiębiorca nie musi wydawać pieniędzy na oprogramowanie wspomagające firmę. A korzystanie z księgowości internetowej pomaga mu oszczędzić na opłatach związanych z obsługą księgową. Oszczędności średnio sięgają około 5 tys. zł – opowiada Andrzej Lazarowicz.

W czerwcu do programu dołączył tysięczny beneficjent. Chętnych wciąż przybywa, bo w programie można wziąć udział w każdej chwili i bez żadnych dodatkowych zobowiązań.

Więcej na stronie: wfirma.pl/artykul/programy


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy