Profesjonalna aplikacja, zaawansowana strona. Po co Ci software house?

01-03-2021, 17:39

Potrzebujesz aplikacji na urządzenia przenośne? A może chcesz, by Twoja strona webowa była bardziej interaktywna? W tym momencie wiele osób stara się zrealizować swój pomysł jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem. Niestety jedyne, co udaje im się osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie po zatrudnieniu zaprzyjaźnionego programisty, to frustracja. I to wcale nie dlatego, że kolega robi im celowo pod górę.

Koszt tworzenia oprogramowania – co jest tańsze?

Masz pomysł na aplikację mobilną. Chcesz zacząć zarabiać na niej jak najszybciej. Nie ma w tym nic złego. Pomyśl jednak o tym, że liczy się czas, jaki sumarycznie poświęcisz na obsługę całego wydarzenia. Możesz oczywiście oszczędzić trochę pieniędzy na samym początku. Jednak jeśli ma to odbywać się kosztem stabilności oprogramowania, w efekcie będzie Cię to kosztować więcej, niż gdyby apka działała świetnie od samego początku.

Stabilność to podstawa i na tym trzeba się skupić

software house

Skoro już o stabilności mowa, warto uświadomić sobie jedną istotną rzecz. Znajomy informatyk pracuje w pojedynkę. Nawet agencja interaktywna ma nad nim sporą przewagę w tym zakresie. Jednak najlepsi testerzy oprogramowania pracują właśnie w firmach typu software house. I są to ludzie przerażający w swojej dokładności.

Będą testować Twoją aplikację lub stronę tak długo, aż będzie ona absolutnie doskonała. A to oznacza, że to właśnie oni oszczędzą Ci nerwów związanych z potencjalną utratą klientów.

Czy informatyk może zrobić aplikację mobilną szybciej niż software house?

Czy znajomy informatyk zrobi Ci aplikację szybko? Wątpliwe. Powód jest ten sam, co powyżej. Tacy eksperci zwykle działają w pojedynkę. W software house pracują natomiast całe zespoły specjalistów. Do Twojego projektu dobiera się ludzi, zwracając uwagę na ich kompetencje i umiejętność współpracy ze sobą nawzajem.

Właśnie dlatego to firmy programistyczne są znacznie lepszym partnerem biznesowym.

Agencja interaktywna czy software house? Kilka słów o programowaniu

Czy lubisz kupować ubrania, które są na Ciebie za małe lub za duże, tylko dlatego, że w sklepie nie ma nic więcej? Raczej nie. Tymczasem udanie się z pomysłem na aplikację w jakiekolwiek inne miejsce, niż firma programistyczna, bardzo to przypomina. Na czym skupia się software house? Na tworzeniu oprogramowania. A ponieważ jest to bardzo wąska specjalizacja, takie przedsiębiorstwo musi zapewnić swoim klientom programistów, którzy znają język programowania idealny dla szerokiej gamy projektów.

W agencji interaktywnej można trafić na ludzi, którzy będą w stanie wykonać Twoją aplikację czy stronę. Nigdy nie będziesz mieć jednak pewności, że dobrali oni do projektu najlepszy język programowania z możliwych.

Stopień zaawansowania aplikacji mobilnej lub webowej. Kto da więcej?

Ten aspekt jest konsekwencją wszystkiego, co wspomniano powyżej. Skoro software house zatrudnia programistów, którzy są w stanie wykonać dowolny projekt idealnie dobierając wszystkie jego składowe, to będzie też w stanie poradzić sobie z najbardziej skomplikowanymi funkcjonalnościami. I to w zdecydowanie krótszym czasie, niż firmy, których profil działalności jest jedynie zbliżony.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Software housetag nols
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.