Produkcja komputerów Lenovo pod Legnicą

29-08-2008, 00:41

Pierwsza fabryka producenta komputerów Lenovo w Europie powstanie do końca br. w Legnickiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej (LSSE) - poinformowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Lenovo, jeden z największych producentów komputerów na świecie, ogłosił zamiar budowy fabryki pod Legnicą pod koniec listopada ubiegłego roku. W styczniu br. spółka Lenovo Poland uzyskała zezwolenie na działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Zakład produkcyjny chińskiego inwestora powstanie w miejscowości Legnickie Pole, w województwie dolnośląskim. Będzie to fabryka o powierzchni 30 tys. m kw., która ma wytwarzać 1,7 mln komputerów rocznie. Lenovo zainwestuje 4,1 mln euro w zakup linii produkcyjnej i wyposażenia biurowego - donosi PAIiIZ.

Początkowo start produkcji planowany był na wrzesień 2008. Fabryka komputerów stacjonarnych Lenovo oraz centrum realizacji zamówień powinny jednak ruszyć dopiero w grudniu br. Trwa jeszcze proces rekrutacji - planowane jest zatrudnienie 1276 pracowników zarówno w dziale produkcji, jak też na stanowiskach wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Inwestor zapowiedział także nawiązanie współpracy z lokalnymi dostawcami usług.


Źródło: PAIiIZ
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Lenovotag inwestycjetag fabryki
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy