Producenci gier komputerowych wychodzą z kryzysu

Michał Fura 09-02-2010, 21:36

Po ubiegłorocznym kryzysie, w tym roku Polacy zaczynają kupować więcej nowych gier. Branża liczy, że rynek się odbije i zbliży się wartością do rekordowego 2008 roku, kiedy na nowe tytuły wydano 600 mln zł.

Po złym pod względem sprzedaży 2009 roku w tym producenci gier na PC i konsole zapowiadają prawdziwy wysyp premier. Branża w Polsce liczy, że dzięki temu zła karta zacznie się odwracać i po około 20-proc. spadku przychodów w ubiegłym roku w tym Polacy zaczną wydawać na gry więcej.

>> czytaj też: Polski rynek gier będzie warty miliard

– Lista tegorocznych premier wygląda dużo lepiej niż przed rokiem. Widzę co najmniej 10 tytułów, które mają szanse na tak dobre wyniki sprzedaży, jak ubiegłoroczny hit Modern Warfare 2, który sprzedał się w ponad 6 mln egzemplarzy na świecie – mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Tomasz Majka, prezes Nicolas Games, polskiego producenta oczekiwanej w tym roku na świecie gry Afterfall:Rascal, której premierę zaplanowano na drugą połowę roku. – Na pewno ogromnym hitem będzie God of War 3 – dodaje Michał Gembicki, dyrektor wydawniczy CD Projekt, dystrybutora i producenta gier, w tym m.in. Wiedźmina.

>> czytaj też: Konsole do gier kupujemy na potęgę

Ale wśród najbardziej oczekiwanych tytułów wymienia się też m.in. Splinter Cell, strategiczną Total War: Napoleon czy kolejną część Aliens vs. Predator. To będzie też rok polskich producentów. Oprócz wspomnianego Afterfall od Nicolas Games, CD Projekt wprowadzi do sprzedaży oczekiwaną Wiedźmin2: Zabójca.

Więcej w Forsal.pl

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag sprzedażtag rynek giertag prognozy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy