Procesy RIAA: Adwokat opuści Jammie Thomas?

18-05-2009, 07:17

Kolejny zwrot w procesie Jammie Thomas, oskarżonej i skazanej za udostępnianie plików. Adwokat pani Thomas twierdzi, że jego klientka nie płaci rachunków - jej dług urósł do 130 tysięcy dolarów - i grozi odejściem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku października 2007 roku Jammie Thomas, jako pierwsza osoba w Stanach Zjednoczonych, została uznana winną dzielenia się plikami muzycznymi i skazana na karę grzywny w wysokości 222 tysięcy dolarów. Wniesiona apelacja od wyroku przyniosła skutek, gdyż rok później sąd unieważnił proces i nakazał jego powtórzenie. Głównym powodem było oświadczenie sędziego, który przyznał, że wydał przysięgłym błędną instrukcję.

RIAA, reprezentująca poszkodowane wytwórnie muzyczne, złożyła w październiku 2008 roku zażalenie na tę decyzję, jednak nie zostało ono uwzględnione. Proces ma rozpocząć się 15 czerwca. Może się jednak okazać, że dojdzie do kolejnego opóźnienia, gdyż pojawiły się problemy natury finansowej - podaje serwis Ars Technica.

Adwokat pani Thomas-Rasset - Briad Toder - twierdzi, że jest ona mu winna 130 tysięcy dolarów tytułem poniesionych kosztów i wynagrodzenia. Dodaje, że kwota ta może znacząco wzrosnąć, gdy proces rozpocznie się ponownie. Toder próbował już wcześniej wycofać się z reprezentowania Amerykanki, jednak sąd się na to nie zgodził. Tym razem może na to zezwolić.

Adwokaci RIAA nie mają nic przeciwko wycofaniu się adwokata pani Thomas-Rasset, jednak domagają się, by proces rozpoczął się zgodnie z planem, pomimo że w takich przypadkach zwyczajem jest odroczenie do czasu wyznaczenia kolejnego obrońcy.


Następny artykuł » zamknij

iPod i iPhone z kamerą wideo?

Źródło: Ars Technica


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag wytwórnie muzycznetag RIAAtag p2ptag Jammie Thomas
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.