Prezydent Turcji piratem?

14-02-2011, 20:33

Na Twitterze znalazł się wpis sugerujący, że prezydent oglądał film z naruszeniem prawa autorskiego. Dlaczego? Produkcja nie jest dostępna nie tylko na DVD czy Blu-ray, ale nie miała nawet swojej premiery w tureckich kinach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Abdullah Gül jest jedenastym prezydentem Turcji, urząd sprawuje od roku 2007. Podobnie jak wielu zachodnich polityków, także i on odkrył zalety mediów społecznościowych w kontaktach międzyludzkich. Posiada m.in. konto w serwisie mikroblogowym Twitter, wpisy prezydenta śledzi ponad 185 tysięcy osób.

Sonda
Widziałeś/-aś "Jak zostać królem"?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Wczoraj polityk napisał na Twitterze, że w sobotę obejrzał w domu razem z żoną film "Jak zostać królem" - podaje TorrentFreak. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że w żadnym kraju na świecie ta nominowana do 12 Oscarów produkcja nie została jeszcze wydana na żadnych nośnikach. W Turcji nawet nie miała jeszcze miejsca premiera kinowa.

>> Czytaj także: Prezydent Sarkozy, największy antypirat Europy jest piratem?

Skąd więc prezydent miał kopię? Pierwsze wnioski nasuwają się same - obejrzany film był nielegalnie pozyskany, co oznacza złamanie prawa autorskiego. Wielu internautów zapytało wirtualnie przywódcę Turcji, z jakiego serwisu pobrał kopię. W dodanym przez siebie komentarzu napisał, że "nielegalna kopia na pewno nie zostałaby mu dana". Pytanie o pochodzenie filmu pozostaje nadal bez odpowiedzi.


Źródło: TorrentFreak


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Turcjatag prawa autorskie
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.