Prezes Polkomtelu: Najlepszy inwestor to taki, który najwięcej zapłaci

Forsal.pl 24-03-2011, 09:09

"Nie ja prowadzę proces sprzedaży, ale właściciele. Nie mam więc żadnych preferencji, czekam na rozstrzygnięcie tego procesu. Czy to będzie inwestor branżowy, czy finansowy – z każdym będę się czuł dobrze" - w wywiadzie dla "DGP" mówi Jarosław Bauc, prezes Polkomtelu.

Który z siedmiu podmiotów zainteresowanych przejęciem Polkomtelu będzie najlepszy dla spółki?

Ten, który zapłaci najwięcej.

To jedyny warunek – wartość transakcji? A inne czynniki? Inny pomysł na rozwój firmy może mieć Zygmunt Solorz-Żak, TeliaSonera, a inny fundusz Apax.

Nie ja prowadzę proces sprzedaży, ale właściciele. Nie mam więc żadnych preferencji, czekam na rozstrzygnięcie tego procesu. Czy to będzie inwestor branżowy, czy finansowy – z każdym będę się czuł dobrze.

Ale inaczej podchodzi do spółki inwestor finansowy, a inaczej branżowy. Który byłby lepszy?

Każdy inwestor jest inny, ma inne oczekiwania w krótkiej i długiej perspektywie. Nie analizowałbym tego w kategoriach: lepszy czy gorszy. Każdy inwestor może mieć inną wizję.

W takim razie jaka jest pana wizja Polkomtelu?

Od 15 lat jesteśmy mobilnym operatorem telekomunikacyjnym, ale nie możemy zamykać się na to, co przynoszą wyzwania rynkowe. Dziś rozwój każdego operatora telekomunikacyjnego będzie się opierał na transmisji danych, na którą zapotrzebowanie rośnie w tempie kilkudziesięcioprocentowym. W ślad za tym w ofercie pojawią się multimedia i innego rodzaju treści, jeżeli da się w sposób opłacalny zaoferować je klientom telefonii mobilnej.

Więcej szczegółów w serwisie Forsal.pl w wywiadzie Marcina Piaseckiego z Jarosławem Baucem pt. Prezes Polkomtelu: Najlepszy inwestor to taki, który najwięcej zapłaci

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy