Pracownicy Foxconnu wznawiają protesty

27-04-2012, 18:18

Skokiem z dachu grozili pracownicy chińskich zakładów Foxconn, którzy skarżą się na zbyt niskie płace - poinformowała agencja Reuters. Firma Apple zapewniła niedawno o wszczęciu szeroko zakrojonych działań, które mają poprawić warunki pracy w fabrykach.

Pomimo zapowiedzi kolejnych podwyżek w Foxconnie na początku kwietnia, pracownicy chińskiego giganta wciąż skarżą się na niskie płace. Wielu osobom doskwierają również warunki pracy, która ma charakteryzować się dużą powtarzalnością.

Czytaj także: Za głodowe pensje składali iPady

Foxconn zatrudnia obecnie ponad 1,2 miliona osób, które pracują głównie przy produkcji smartfonów iPhone oraz iPadów. Około 200 pracowników protestowało pod koniec tygodnia, grożąc skokiem z dachu fabryki - poinformowało Information Centre for Human Rights.

Zdaniem przedstawicieli Foxconnu nie był to strajk, a jedynie wyraz obaw młodych pracowników przed niektórymi zmianami w firmie. Osiągnięto już porozumieniu po krótkich negocjacjach, które wymagały użycia zasobów ludzkich oraz wsparcia ze strony lokalnych przedstawicieli - powiedział rzecznik prasowy Foxconnu Simon Tsing. 

Zaledwie dzień wcześniej Apple poinformowało o rekordowym wzroście zysków sięgającym niemal 100% kwartał do kwartału. Z pewnością bogacenie się kalifornijskiego giganta nie podoba się pracownikom, którzy za stosunkowo niskie pensje wytwarzają urządzenia. 

Czytaj także: Microsoft zaniepokojony strajkiem w Foxconnie


Następny artykuł » zamknij

Intel zbroi się w patenty

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy