Poznańscy urzędnicy też ściągają z BitTorrenta

10-02-2008, 16:57

Po centralnych ośrodkach władzy, przyszła kolej na regionalne. Sieci p2p mają swych użytkowników nie tylko w polskim Sejmie, ale także wśród pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie w godzinach pracy pobierano nieautoryzowaną kopię serialu "Lost".

Przy okazji serii nalotów na polskie akademiki w kwietniu i maju zeszłego roku, informowaliśmy Was o przypadku udostępniania w sieci BitTorrent nielegalnej kopii filmu "Mrówki w gaciach" z sejmowego komputera.

Policja, która w zdecydowany sposób walczyła z wymianą plików wsród studentów, piractwem na ul. Wiejskiej w Warszawie ostatecznie się nie zajęła.

Tymczasem w serwisie Wykop.pl pojawił się dowód na korzystanie z BitTorrenta również na komputerze znajdującym się w poznańskim Urzędzie Wojewódzkim. Osoba korzystająca z komputera pobierała jeden z odcinków amerykańskiego serialu "Lost", znanego polskim widzom jako "Zagubieni" - jak można zobaczyć na zrzucie ekranu - z dość imponującą prędkością.

Sonda
Korzystanie z sieci p2p oraz serwisów rozrywkowych w urzędach
  • Powinno być dozwolone
  • Dozwolone tylko na potrzeby urzędowe
  • Nie powinno być dozwolone w ogóle
wyniki  komentarze

Urzędnicy pobierają filmy przez p2p, źródło: Wykop.pl, Autor zrzutu: rzepak
fot. - Urzędnicy pobierają filmy przez p2p, źródło: Wykop.pl, Autor zrzutu: rzepak
Kwestia wykorzystywania przez polskich urzędników Sieci do celów prywatnych w godzinach pracy stała się w ostatnim czasie dość aktualnym tematem. Administratorzy w kolejnych magistratach rozpoczęli blokowanie stron rozrywkowych typu Nasza-Klasa, bądź YouTube, aby pracownicy mogli bez przeszkód skoncentrować się na swoich obowiązkach.

Najwyraźniej do listy blokowanych serwisów warto dodać również protokoły p2p - tak, aby uchronić pracowników urzędów przed ewentualnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Oczywiście przy założeniu, że organizacja FOTA zwalczać będzie nieautoryzowaną wymianę plików wszędzie równie intensywnie - bez względu na to, czy chodzi tu o pokój w akademiku, czy biuro w urzędzie.


Źródło: Wykop.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031