#Poznań. #Nastolatki. Ostatnia szansa, aby zapisać je na Startup Weekend Kids

28-09-2016, 07:45

Niecałe trzy dni pozostały do wydarzenia, podczas którego młodzi ludzie będą mogli realizować swoje pomysły o charakterze biznesowym lub społecznym, a przy okazji zainspirować się cyfrowymi kompetencjami od dorosłych ekspertów. Na Startup Weekend Kids w Poznaniu pozostało zaledwie kilkanaście wolnych miejsc. Jeśli więc Ty i twoje dziecko nie macie konkretnych planów na najbliższy weekend, to czytaj dalej.

Startup Weekend Kids to trzydniowe warsztaty z przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych dla nastolatków (10-18 lat). Podczas wydarzenia dorośli eksperci od programowania, grafiki komputerowej oraz biznesu dzielą się z młodymi ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniami, wspólnie budując tzw. startupy, czyli zalążki innowacyjnych, technologicznych biznesów.

Celem warsztatów jest rozbudzenie w młodzieży ducha przedsiębiorczości oraz zainspirowanie jej do nauki kompetencji cyfrowych, np. takich jak programowanie. W nadchodzących latach mogą one zwiększyć szanse młodych Polaków na dobrze płatną pracę oraz poszerzyć ich możliwości wyboru ścieżki kariery w świecie opanowywanym przez innowacyjne technologie.

Najbliższe warsztaty Startup Weekend Kids odbędą się w dniach 30.09-02.10.2016 w Poznaniu w Starym Browarze. Będzie to forma mieszana - warsztatów z konkursem na najlepszy młodzieżowy startup biznesowy lub społeczny.

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w czerwcu br. w Warszawie. Wzięło w niej udział 92 nastolatków oraz 80 dorosłych ekspertów z Polski i zagranicy. Wspólnie opracowali prototypy 10 interesujących pomysłów, jak np. Plant Scanner - aplikację do sprawdzania czy roślina jest trująca, What's Next - narzędzie ułatwiające planowanie kariery zawodowej dla gimnazjalistów i licealistów, Sport Mates, czyli aplikację ułatwiającą poszukiwanie partnera do uprawiania sportu, czy KarmaApp - narzędzie gratyfikujące dobroczynność. Szczegółową relację z wydarzenia znajdziesz tutaj natomiast więcej informacji o bieżącej edycji przeczytasz na stronie swkids.pl. Organizatorzy informują, że impreza będzie odbywała się cyklicznie w kolejnych miastach Polski.

Koszt udziału w trzydniowych warsztatach to 95 zł, ale specjalnie dla Czytelników DI mamy 50% rabat. Wystarczy skorzystać z tego linku lub podczas zapisywania dziecka na wydarzenie wpisać kod: DI24.

Zostało już tylko kilkanaście wolnych miejsc. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Startup weekend kids poznań

Patronat honorowy nad Startup Weekend Kids Poznań objęło Ministerstwo Cyfryzacji, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Startup Poland oraz Startup Poznań. Partnerem wydarzenia jest Stary Browar.

Imprezę wsparły także Campus Warsaw, TESCO, Pyszne.pl, ITEO, SpeedUp Group, WebTango.pl, Prograils Software House, TK Investments, Farmaceuta.pl, HYPER SPACE, DobryMechanik.pl.

Partnerami merytorycznymi, których eksperci będą przez trzy dni współpracować z młodzieżą są Optize, Kreatika Studio, Allegro, Mood Up Labs, Coders Lab, Intive, Mistrzowie Kodowania.

Dziennik Internautów jest patronem medialnym. Zapraszamy!


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: