Poznaj pomysły rozwijane w gdańskim Clipsterze

22-01-2016, 17:11

Od października 2015 roku Clipster, łączący twórczy coworking z mieszkaniem, stanowi ważny punkt na mapie innowacyjnego Gdańska. Nadszedł czas na poznanie osiągnięć jego rezydentów.

Twórcy tej przestrzeni – Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Alfabeat zapraszają na prezentację projektów „clipsterów”, która odbędzie się 29 stycznia o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru w Garnizonie Kultury.

clispter gdańsk

– W czasie 5-minutowych prezentacji „clipsterzy” przedstawią publiczności efekty pracy wykonanej podczas kończącej się pierwszej edycji preakceleracji biznesu. Wielu z nich pozostanie w Clipsterze, więc to wydarzenie będzie bodźcem do dalszej pracy nad pomysłem – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wśród projektów, które zostaną zaprezentowane znajdują się:

- aplikacja dla aktywnych sportowo diabetyków autorstwa Olgi Pustovalovej;

- nowe urządzenie medyczne tworzone przez Tomasza Gabrysia;

- MachinaRoom – rozwijana przez Piotra Białobrzeskiego forma rozrywki dla grup, w której każdy może poczuć się jak wynalazca;

- 7Journey – portal dla młodzieży pomagający w dążeniu do celu autorstwa Jana Witkowskiego.

W Clipsterze rozwijane są także pomysły takie jak: szkółka pływania, sklep z asortymentem do pielęgnacji koni czy system sztucznej inteligencji do automatyzacji badań nad metabolizmem. Poza twórcami innowacyjnych rozwiązań mieszkają w nim również osoby poszukujące własnych projektów, które również opowiedzą o swoich działaniach.

W wydarzeniu wezmą udział także nowi „clipsterzy” wyłonieni podczas zakończonej 15 stycznia rekrutacji. 

Prezentacja osiągnięć „clipsterów” odbędzie się 29 stycznia o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru w Garnizonie Kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

STARTER i Alfabeat zapraszają na wydarzenie w szczególności osoby, które chcą przekonać się, jak wygląda praca nad przeobrażeniem pomysłu w biznes, a także choć przez chwilę poczuć kreatywną atmosferę Clipstera. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930