Pozbierane - strona startowa ze społecznościowym charakterem

28-08-2009, 23:00

Pozbierane.pl to strona startowa, umożliwiająca zgromadzenie w jednym miejscu źródeł z informacjami, które zwykle przeglądamy. Wirtualna Polska, właściciel serwisu, wchodzi na rynek stron startowych ze sporym opóźnieniem, jednak oprócz funkcji personalizacji daje także możliwość interakcji między użytkownikami Pozbierane.pl.

Dostęp "na skróty" do interesujących treści, bez otwierania wielu przeglądarek i zakładek, to standardowe cechy stron startowych, jak iGoogle, CafeNews, startowy.com, iloggo czy start24.pl,  w tym także serwisu Pozbierane.pl. Twórcy serwisu prowadzą użytkownika "za rękę" - poprzez zakładki Zrób swoją stronę, Dodaj nowe źródło itd.

Dzięki wyświetlanym podpowiedziom nawet osoby mniej obyte z internetem mogą w łatwy sposób skonstruować serwis, w którym codziennie znajdą najświeższe informacje z wybranych przez siebie źródeł (zakładka Moje źródła może ewoluować).

Pozbierane.pl zrzut ekranu
fot. - Pozbierane.pl zrzut ekranu
To, co ma wyróżniać Pozbierane.pl wśród konkurencji (nie dotyczy to iGoogle), to społecznościowy charakter tego serwisu. Użytkownicy mogą obejrzeć strony publiczne stworzone przez członków serwisu Pozbierane, a także wzajemnie polecać sobie treści i wymieniać się komentarzami, dyskutować, nawiązywać kontakty itp.

- Serwis Pozbierane.pl jest polską wersją witryny djinngo.com z grupy produktów France Telecom - wyjaśnia Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska, Dyrektor Pionu Business Development. - W efekcie współpracy z FT powstało narzędzie, przy pomocy którego internauci będą mieli dostęp do aktualnych informacji z własnych źródeł oraz będą mogli dzielić się nimi z innymi użytkownikami serwisu.

Pozbierane.pl ma być również dostępne w wersji mobilnej - na telefony komórkowe.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

Warto przeczytać:

    
  znajdź w serwisie


  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy