Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Powstało rozwiązanie dla specjalistów i odbiorców Fintechu z całego świata

20-03-2019, 11:18

Międzynarodowa internetowa platforma, łączącą autorów rozwiązań z zakresu Fintech, inwestorów i akceleratory z jednym z wiodących globalnych banków, została uruchomiona. Rozwiązanie ma stać się miejscem spotkań i sprzyjać oszczędności czasu. Istotna jest też sprawa gwarancji finansowania testów.

Platforma SC Ventures Fintech Bridge jest przeznaczona dla firm z sektora Fintech zlokalizowanych w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie, które chcą nawiązać współpracę z bankiem Standard Chartered Bank i pozyskać nowych klientów. Inwestorzy mogą z kolei korzystać z tego portalu rekomendując startupy, z którymi bank mógłby nawiązać współpracę w przyszłości.

SC Ventures Fintech Bridge to dokładniej:

  • Miejsce spotkań – platforma, na której firmy fintechowe mogą wirtualnie spotkać się
    z pracownikami banku i zaproponować rozwiązania wyzwań technologicznych lub wystąpić z wnioskiem o finansowanie

  • Oszczędność czasu – szybki proces łączenia startupów z bankiem

  • Gwarancja finansowania testów (proof of concepts, PoCs) – finansowanie testów rozwiązań zaprezentowanych na platformie zapewnia sponsor reprezentujący jednostkę banku zgłaszającą dany problem

  • Ekspozycja na rynki zagraniczne – startupy korzystające z tej platformy mają szansę przetestować swoje rozwiązanie na różnych rynkach w ramach sieci powiązań.

Marion Bernardi z SC Ventures informuje, że współpraca ze startupami dotyczy nie tylko testowania konceptów, ale także wspierania ich autorów w osiąganiu odpowiedniej skali działalności. Twórcy rozwiązań z zakresu fintech, którzy decydowali się na współpracę, według słów specjalistki, doceniają pomoc w nawigowaniu po świecie korporacji. Bernardi dodaje też, że SC Ventures Fintech Bridge umożliwia dostęp do globalnego ekosystemu fintechowego, usprawniając proces poszukiwania odpowiednich partnerów do współpracy.

Źródło: Standard Chartered


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik