Powstał interaktywny audiobook "1812: Serce Zimy"

28-10-2011, 08:17

Telekomunikacja Polska stworzyła interaktywny audiobook "1812: Serce Zimy". Jego akcja przenosi nas do Rosji w czasach kampanii Napoleona. Scenariusz książki wyłoniony został w konkursie organizowanym przez Telekomunikację Polską. Lektorem jest znany aktor Piotr Fronczewski.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Serce Zimy to w pewnym sensie gra, która opiera się niemal wyłącznie na dźwiękach. Grafika została zredukowana do minimum, tak aby gracz mógł skoncentrować się na opowieści. Akcja rozgrywa się w czasie inwazji wojsk Napoleona na Rosję. Historia ma wiele wątków, a decyzje, które podejmuje gracz, mają wpływ na losy bohaterów i bieg wydarzeń. Scenariusz jest dziełem cenionego w świecie fantasy duetu: Magdy i Macieja Reputakowskich.

Autorzy chcieli uniknąć schematów z typowych światów fantasy i wybrali połączenie wątków literackich znanych z epoki romantyzmu z tłem historycznym początku XIX wieku. Romantyzm ma też tę zaletę, że pozwala na wprowadzenie motywów nadnaturalnych i magicznych, ożywiających fabułę odrobiną niesamowitości – podkreślił Maciej Reputakowski. Postaciom swoich głosów użyczyło 36 aktorów, w tym Piotr Fronczewski (lektor), Jacek Kopczyński oraz Jarosław Boberek.

Czytaj też: Niedługo poznamy najlepsze Książki Audio Roku 2010

Interaktywny audiobook od TP
fot. - Interaktywny audiobook od TP
- Scenariusz gry jest bardzo rozbudowany i zapewnia interesującą zabawę przez wiele godzin. Ponadto jest to jeden z pierwszych produktów tego typu na rynku, innowacyjny i bardzo obiecujący, który daje osobom niewidomym i niedowidzącym możliwość pełnego korzystania z elektronicznej rozrywki – powiedział Krzysztof Kozłowski, dyrektor Orange Labs. Jak podaje TP, Polski Związek Niewidomych przeprowadził testy weryfikujące dostępność gry, które potwierdziły możliwość samodzielnego korzystania z aplikacji przez osoby z dysfunkcją wzroku.

Gra "Serce Zimy" jest już dostępna dla urządzeń z systemem iOS w App Store w cenie 2,39 euro (do końca 2011 roku). Sprzedaż na pozostałych platformach zostanie uruchomiona w listopadzie. Użytkownicy komputerów z systemem Windows oraz urządzeń mobilnych z systemem Android i Symbian S60 v3, w oczekiwaniu na pełną wersję, mogą pobrać bezpłatny prolog "Serca Zimy", dostępny na stronie: www.sercezimy.pl


Źródło: Grupa TP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.