Powstał fundusz VC skierowany do spółek o globalnym potencjale

12-02-2019, 20:37

Zespół stojący za inwestycjami w takie spółki jak Brand24, Booksy czy ECC Games stworzył nowy fundusz Inovo Venture Partners. Nowy podmiot jest skierowany do spółek o dużym potencjale będących na wczesnym etapie rozwoju - tzw. rundy A. Firmy poza wsparciem finansowym mogą liczyć na transfer wiedzy i praktyk. Kapitalizacja funduszu będzie wynosić około 100 mln zł.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zespół zarządzający nowego funduszu składa się z ekspertów z doświadczeniem inwestycyjnym - Tomasz Swieboda i Maciej Małysz, oraz operacyjnym - Michał Rokosz (wcześniej Foodpanda i Booksy). Dodatkowo, Inovo Venture Partners jest wspierane przez Damiana Zapłatę, który będzie pełnił rolę Venture Partnera. Jego doświadczenie zarządcze z firm technologicznych (Allegro, First Data, Payback) wesprze rozwój spółek.

Celem Inovo są inwestycje w firmy na etapie serii A (rundy ok. 4-20 mln zł). Fundusz szuka spółek z globalnym potencjałem i chce przeprowadzić 15 transakcji w ciągu najbliższych 5 lat. Choć na polskim rynku podejmuje się stosunkowo niewiele inwestycji VC w porównaniu do obecnego PKB - wynik ten jest 5-krotnie niższy niż w Europie, to na etapie seed firmy mają już większy wybór. Środki można pozyskać m.in z NCBR, PFR. Niestety, sam moment skalowania marki jest niezwykle krytyczny dlatego Inovo skupia się na tym etapie.

Nowy fundusz zrealizował już pierwszą inwestycję w startup Eyerim, który rozwija się w regionie Europy Środkowej. Całkowity nowy kapitał spółki wynosi 1,5 mln euro, gdzie Inovo zapewniło 0,8 mln euro, a 3TS - 0,7 mln euro.

Źródło: INOVOSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.