Powiadomienie SMS zamiast papierowego awizo

18-07-2018, 20:58

Jako alternatywę do papierowego awizo Poczta Polska zaoferowała swoim usługobiorcom powiadomienie cyfrowe. Opcja jest bezpłatna, wymaga jednak dodatkowego uwierzytelnienia przy składaniu zlecenia drogą internetową.

Elektroniczne eINFO:awizo jest wysyłane klientom w formie wiadomości sms albo e-mail. Informuje o nadejściu przesyłki pocztowej, której nie można doręczyć adresatowi bezpośrednio. Klient dowiaduje się z tego powiadomienia o możliwości odbioru przesyłki we wskazanych: placówce pocztowej i terminie. Poczta Polska odnotowuje rosnące zainteresowanie cyfrowym awizem. W ciągu sześciu miesięcy roku 2018 liczba osób korzystających z eINFO: awizo wzrosła o ponad 10 % w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Poczta Polska wysyła sms albo e-mail w zależności od wyboru kanału komunikacji przez klienta. To rozwiązanie stworzone zostało z myślą o klientach, którzy korzystają ze współczesnych rozwiązań technologicznych, oczekują łatwego dostępu do informacji. Nie ograniczają ich czas i miejsce pobytu w danej chwili. Z usługi eINFO:awizo korzystają klienci prowadzący mobilny styl życia, a oczekujący korespondencji, która jest dostarczana pod adresem ich zamieszkania. Taką formę powiadomień Poczta udostępnia w ramach usług powszechnych, listowych i paczkowych.

Klienci mogą zlecić usługę elektronicznie albo w wersji papierowej. Aby złożyć zlecenie elektroniczne wystarczy wejść na tę stronę internetową. Zgłoszenie żądania przy wykorzystaniu formularza elektronicznego wymaga dodatkowo uwierzytelnienia tożsamości w placówce oddawczej.

Klienci mogą również od razu udać się do dowolnej placówki pocztowej, wypełnić i podpisać stosowny formularz dostępny w placówce, a następnie złożyć go pracownikowi Poczty Polskiej lub przekazać swojemu listonoszowi. Usługa eINFO:awizo jest bezpłatna. 

Źródło: Poczta Polska


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy