Poprzez kliknięcia nakarmili psy

22-12-2011, 22:29

Do tej pory udało się pomóc ponad 260 psom z dziesięciu schronisk, do których trafiło już blisko 7 ton karmy. W tegorocznej edycji wzięło udział 50 tys. internautów, dzięki którym dwadzieścia psów znalazło nowy dom, a reszta jeszcze przed świętami otrzyma paczki z karmą - tak wygląda podsumowanie akcji Nakarm psa z Tablicą.

Akcje charytatywne prowadzone za pośrednictwem internetu coraz częściej wykorzystują system kliknięć w baner, który przelicza odwiedziny internautów na realną pomoc materialną. Ten łatwy i szybki sposób na zaangażowanie społeczności w wirtualną akcję pomocy wykorzystali twórcy serwisu Tablica.pl, którzy po raz trzeci zorganizowali zbiórkę karmy online dla bezdomnych psów. Tym razem na wsparcie mogły liczyć schroniska w Bydgoszczy i Gdyni.

- Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności psów przed świętami. Jak widać na naszym przykładzie, internet okazał się skutecznym narzędziem do promocji takich przedsięwzięć - mówi Przemek Klemczak z Tablica.pl. Akcja przekroczyła nawet granice naszego kraju, bo adopcją psów ze schroniska w Gdyni zainteresowane są osoby z Norwegii, Szwecji i Anglii.

Czytaj też: Siepomaga wprowadza MOCkarty - charytatywne kupony dla firm

Aby mieć swój udział w zbiórce karmy dla czworonogów, należało odwiedzić serwis Tablica.pl, wybrać z katalogu zdjęcie konkretnego psa ze schroniska w Bydgoszczy bądź Gdyni i kliknąć na ikonkę przypominającą kość. Z jednego komputera można było kliknąć tylko raz dziennie.

W zależności od zainteresowania internautów serwis zobowiązał się nakarmić 80 psów, ostatecznie w trakcie trwania akcji zwiększono ich liczbę do 90. To oznacza, że każdy pies otrzymał dużą paczkę karmy, która wystarcza na miesiąc żywienia dorosłego psa. Osoba odwiedzająca serwis mogła zobaczyć zdjęcie zwierzaka, zapoznać się z jego historią (usposobienie psa i opis, w jaki sposób został porzucony przez właściciela) oraz skontaktować się ze schroniskiem.

W akcję zaangażowało się m.in. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS. W tym tygodniu organizatorzy dostarczą dwie tony karmy do obu schronisk, a fotorelacja z tego wydarzenia znajdzie się na stronie: blog.tablica.pl

Czytaj także: Wyposażenie salonu pielęgnacji psów – co i gdzie kupić?


Następny artykuł » zamknij

Mniejsze iPady zaleją rynek?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy