Pomysłowi gimnazjaliści odpowiedzą na potrzeby lokalnej społeczności. Wielki Finał projektu „Lekcje Przedsiębiorczości” już 1 czerwca w STARTERZE!

PATRONAT MEDIALNY 28-05-2015, 08:22

A gdyby tak oddać w ręce przedsiębiorczych gimnazjalistów budżet obywatelski? Ofiarować im moc sprawczą i decyzyjność w projektowaniu rozwiązań odpowiadających na potrzeby lokalności społecznej? Taką inicjatywę podjął Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, który zdecydował się powierzyć pomysłowym uczniom z gimnazjów biorących przez cały rok szkolny 2014/2015 udział w projekcie zgamifikowanych „Lekcji Przedsiębiorczości”, odpowiedzialne role projektantów lokalnych przedsięwzięć. Rezultaty zadania poznamy 1 czerwca br., podczas finału programu realizowanego wspólnie z Miastem Gdańsk.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


– Uczniowie szkół biorących udział w zgamifikowanych „Lekcjach Przedsiębiorczości” zaskakiwali nas niejednokrotnie dając świadectwo dojrzałości pomysłów i ciekawych wniosków dotyczących ich realizacji. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się powierzyć im społecznie odpowiedzialny projekt, nad którym pracowali od kilku miesięcy. 1 czerwca oddamy głos młodym decydentom. A przy okazji Dzień Dziecka spędzimy w duchu STARTEROWYCH idei - przedsiębiorczości i kreatywności – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Przez ostatni czas – w ramach międzyprzedmiotowych zajęć z przedsiębiorczości w gimnazjach – młodzież przeszła cykl 11 spotkań, które podzielono na dwie części. Podczas pierwszej z nich uczniowie dowiedzieli się, czym jest Schemat Modelu Biznesowego na przykładzie Business Model Canvas (BMC). Ich zadanie nie kończyło się bowiem wyłącznie na na stworzeniu rozwiązania - w ramach drugiej części zadania swoje pomysły lokalne przedsięwzięcie nanosili na Schemat Modelu Biznesowego, który pomógł im prześledzić realizację i ocenić szanse na wykonanie projektu. Wszystko po to, by przyszli przedsiębiorcy mogli wykorzystać w praktyce i zrozumieć działanie wybranych narzędzi biznesowych.

– W realizowanych przez STARTER projektach kierowanych do młodych osób staramy się wykorzystać te instrumenty, które najbardziej efektywnie pozwalają wydobyć ich potencjał do przyszłej realizacji samodzielnych projektów biznesowych. Pozwala nam na to gamifikacja. Jej ideę przenosimy również na obszar wydarzeń realizowanych wokół projektu – inauguracja “Lekcji Przedsiębiorczości” miała formę gry miejskiej, czerwcowy finał będzie konkursem, podczas którego gimnazjaliści zaprezentują swoje pomysły przed jury. Tym samym podsumujemy mijający rok zgamifikowanych zajęć, które - dzięki współpracy z Miastem Gdańsk – już od września zostaną wznowione w kolejnych gdańskich szkołach - mówi Kinga Kuczyńska.

Finał "Lekcji Przedsiębiorczości" rozpocznie się w STARTERZE w najbliższy poniedziałek, już od godziny 9.00 i potrwa do godz. 12.00. Relację na żywo będzie można śledzić za pośrednictwem Twitterowego konta Inkubatora. Więcej informacji o samym projekcie znajduje się na stronie: lekcjeprzedsiebiorczosci.pl

lekcje przedsiębiorczości

Program Wielkiego Finału „Lekcji Przedsiębiorczości”:

9:00 – 9:05   Oficjalne przywitanie gości – Prezes GFP Małgorzata Jasnoch

9:10 – 9:20 „Co za nami? 11 kroków do przedsiębiorczego spojrzenia na  świat” – koordynatorka projektu Lucyna Formela

9:20 – 10:30 Przesłuchanie 8 zespołów klasowych ze szkół projektu: 8 i 25 Gimnazjum z Gdańska

10:30 – 11:00 Obrady Jury / Miniwarsztaty dla młodzieży

11:00 – 11:30 Oficjalne ogłoszenie wyników przez Jury, wręczenie nagród i podziękowań

11:30 PoczęstunekSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag STARTERtag patronat DItag gimnazjaliścitag Gdańsk
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.