Polycom i Microsoft będą działać na rzecz ujednoliconej komunikacji

11-08-2010, 09:56

Polycom podpisała długoterminowe, strategiczne porozumienie z Microsoftem, aby dostarczać na rynek zintegrowane, kompletne rozwiązania ujednoliconej komunikacji (UC). Zgodnie z umową, Polycom planuje rozwijać oparte na standardach rozwiązania UC przeznaczone zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych instytucji rządowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Porozumienie ma obejmować oprogramowanie, osprzęt, sieci i usługi, które w założeniu umożliwią wzrost wydajności firmy, zmniejszą liczbę podróży służbowych, a także ograniczą koszty operacyjne i telekomunikacyjne.

>> Czytaj też: Cisco: Najważniejsze trendy to wirtualizacja i współpraca w czasie rzeczywistym

- Rozwiązania Microsoftu i Polycom odgrywają kluczową rolę w naszej obecnej i przyszłej strategii ujednoliconej komunikacji - powiedział Martin Smale, dyrektor IT NDS, News Corp. - Od dłuższego już czasu odnosimy korzyści w postaci zwiększonej wydajności dzięki aktualnie stosowanym przez nas aplikacjom UC, czekamy na kolejne nowości w ofercie dwóch naszych najbardziej cenionych dostawców rozwiązań – dodał.

Sonda
Czy Microsoft i Polycom, są w stanie zawojować na rynku UC?
 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

- Nasze badania pokazują, że prawie 70% firm rozważających zakup rozwiązań ujednoliconej komunikacji myśli o ich współpracy z pakietem Microsoft Office Communications Server - powiedział Brent Kelly, starszy analityk i partner w Wainhouse Research. - Te przedsiębiorstwa oczekują pełnej integracji i współpracy między Office Communicator na PC czy laptopie a rozwiązaniami wideokonferencyjnymi osobistymi, grupowymi i telepresence, takimi jakie oferuje Polycom do zastosowań w biurze, gabinecie dyrektora czy sali konferencyjnej. Dzięki współpracy Microsoftu i Polycom przedsiębiorstwa będą mieć łatwiejszy dostęp do prawdziwie kompletnych systemów ujednoliconej komunikacji, w tym także wideokonferencji wysokiej rozdzielczości – dodał Kelly.

Rozwój produktu

Schemat Polycom dla środowiska UC
fot. - Schemat Polycom dla środowiska UC
 Harmonogram działań zobowiązuje Polycom do opracowania rozwiązań współpracujących z Microsoft Communications Server "14" i nie tylko, co obejmuje:

 • Nową generację telefonów z serii CX Polycom zoptymalizowanych dla Microsoft UC opartych na wiodącej na rynku technologii Polycom w zakresie głosu i obrazu HD.
 • Nowe, innowacyjne biurowe systemy wideokonferencyjne zaprojektowane specjalnie na potrzeby bezpośredniej integracji z Microsoft Communications Server "14".
 • Dodatkowe interoperacyjne systemy łączące aktualnie dostępne rozwiązania wideokonferencyjne Polycom z tymi, które powstaną w przyszłości.

Wspólne, globalne działania Polycom i Microsoft związane z wejściem produktów na rynek:

 • szkolenia produktowe i promocja sprzedaży,
 • zintegrowane kampanie marketingowe,
 • rozwój kanałów sprzedaży i programy partnerskie,
 • obecność Polycom w Microsoft Technology Center na całym świecie, włącznie z salami do pokazów sprzętu, dostępnymi już w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku, Londynie i Paryżu,
 • globalne zarządzanie projektami dotyczącymi rozwiązań audio i wideo UC,
 • spólna polityka komunikacyjna mająca na celu upowszechnienie rozwiązań UC.

>> Czytaj też: Microsoft: Dobre wyniki finansowe dzięki Windows 7

W ramach porozumienia każda firma będzie inwestować w rozwój nowych produktów, sprzedaż i marketing. Dzięki wspólnym inwestycjom i zaangażowaniu Polycom i Microsoft dostarczą aplikacje UC, które pomogą efektywniej wykorzystać funkcje obniżające koszty i zwiększyć wydajność oraz będą lepiej realizować ich specyficzne potrzeby biznesowe.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.