Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polskie innowacyjne spółki mają szansę na 90 tys. euro

25-11-2010, 12:48

10 spółek ( w tym aż 8 z Polski) zostało półfinalistami w konkursie EEVC dla innowacyjnych spółek technologicznych. Do wygrania jest 90 tys. euro.

Eurecan European Venture Contest (EEVC) to konkurs dla młodych i innowacyjnych spółek z branży ICT, biotechnologii oraz czystych technologii. Dziesięciu półfinalistów ma szansę na zakwalifikowanie się do startu w finale w Barcelonie. To właśnie w Hiszpanii spółki powalczą o 90 tys. euro.

>> Czytaj też: Innowacyjne technologie z rąk utalentowanego studenta

Sonda
Jakie szanse mają Polskie firmy w finałach EEVC?
  • duże, innowacja to nasze drugie imię
  • mierne, zawsze znajdzie się lepsza firma niż nasza
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Półfinalistami zostały spółki: Ammono Sp. z o.o. (czyste technologie, Polska), Columb Technologies (ICT, Polska), Customer Alliance Management UG (ICT, Niemcy), eBroker.pl (ICT, Polska), Filmaster (ICT, Polska), Genomed (biotechnologia, Polska), Informatix (ICT, Węgry), Mo-BRUK (czyste technologie, Polska), NaviExpert (ICT, Polska) i Outbox (ICT, Polska).

Przy okazji EEVC zarząd MCI wręczył najlepszym spółkom portfelowym nagrody – Everesty. Tegorocznymi laureatami zostały spółki: ABC Data (kategoria „Transakcja Roku”), NaviExpert („Zarząd Roku”) oraz Genomed („Najbardziej Dynamiczny Rozwój”).

EEVC to rozwijane od kilku lat w Europie przedsięwzięcie mające na celu wyłonienie liderów spośród innowacyjnych firm technologicznych (life science, ICT i cleantech - czyste technologie) będących na wczesnym etapie rozwoju. Podczas konkursu wyłaniane, oceniane i nagradzane są przedsiębiorstwa cechujące się odpowiednio dużym potencjałem rozwoju oraz stopniem zaawansowania technicznego oferowanych produktów i usług, dzięki któremu mają w przyszłości wywierać znaczący wpływ na swoją branżę i przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności i wzrostu gospodarczego w Europie.

>> Czytaj też: Dotacje na innowacje przyznawane nieuczciwie

Pierwsza polska edycja półfinałów EEVC została zorganizowana wspólnie przez MCI Management, Krajowy Fundusz Kapitałowy i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *